Recenzii despre Vodafone Romania SA
Recenzii
Pertysa , 03 martie 2026
Da, sunt cea mai penibila si abjecta companie de telefonie mobila din Ro, de o hotie perfecta. Incarci o cartela cu cinci euro si iti mananca instant cativa centi, astfel incat sa nu mai poti activa nicio oferta, pentru ca nu mai ai in cont suma minima de cinci euro. Iar cand mama a decedat, au refuzat sa rezilieze abonamentul.
Nelu Vladu , 22 septembrie 2025
Flory , 21 martie 2025
Gabriel , în urmă cu 2 ani
Alexandru , în urmă cu 2 ani
Ciprian , în urmă cu 2 ani
Stanlley , în urmă cu 2 ani
G Stefania , în urmă cu 2 ani
Am fost client Vodafone de 20 de ani şi anul trecut m-am decis sa ma mut la o alta companie deoarece plăteam enorm de mult factura, aveam trei nr de telefon, unul ptr mine , unul al fiicei mele şi unul îl primisem la o prelungire de Contract unde am achiziţionat şi un telefon, cel de al treilea nr nu l-am folosit niciodata( aproximativ 3 an), am portat cele doua nr care ma interesau şi acesta a rămas sa merg personal la Vodafone sa îl închid. M-am prezentat la Vodafone am făcut solicitarea de închidere , mi s-a dat nr înregistrare şi au zis ca în termen de 5 zile ma vor suna sa confirm, ceea ce au făcut, zic ei, şi dc nu am răspuns la acel apel nr de telefon a mers în continuare şi ma trezesc după 8 luni de zile în care nu am primit niciun email, sms, cu o notificare cum ca am de plata suma de 77 lei ptr acel nr . Am încercat sa dau e-mail la recolamatii în vederea rezolvării cumva a acestei situaţii aiurite şi după f multe e-mail-uri am reuşit sa închid acest nr care e de mult în tomberon. Aştept acum pe8.04 confirmarea finala şi ce credeţi ma suna dinou o obraznica dc vreau oferte pe acest număr şi ca pot sa îl păstrez, eu ii zic ca numai vreau sa aud şi ea continua...sunteţi cei mai hoţi şi neserioşi oameni, nu stiu cum am stat asa mult la ei, la digi plătesc 4 nr de telefon şi cablului tv cu internet 150 lei . Vai de capul vostru sunteţi! Nu mai recomand nimănui!!
Gabriel , în urmă cu 3 ani
Gabriel , în urmă cu 3 ani
Ca urmare a scumpirii abonamentului internet televizor De la 97 RON la 110 RON şi ca urmare aceste scumpiri am făcut cerere de întrerupere luna trecută, după care am fost informat că întreruperea va avea loc după 10 zile . lucrătoare. Deşi am fost anunţat că întreruperea se va face după data de 15 septembrie astăzi 11 septembrie m-am trezit fără semnal deci tăiata reţeaua. În schimb abonamentul pe lumea aceasta mi-a venit normal pentru a plăti toate cele 30 de zile a lunii septembrie deşi u am avut serviciile lor doar 11 zile . Oare cei de la vodafon nu ştiu să calculeze decât în favoarea lor ? Bineînţeles că nu s-a ţinut cont că Beneficiarul adică clientul lor abia a împlinit vârsta de 91 de ani . Doar pentru reclama firmei vodafon ar fi trebuit persoanelor cu vârsta depăşită de 90 de ani să fie gratuit Abonamentul.
Eugen , în urmă cu 4 ani
rrrrrrr , în urmă cu 4 ani
Constantin Alalale , în urmă cu 4 ani
Vodafone este reateaua de telefonie mobila utilizata de catre firma la care sunt angajat, astfel toti membrii familiei mele au trecut la aceasta retea. Din experienta de peste doi ani pe care o avem, pot trage urmatoarele concluzii: serviciile oferite sunt de calitate, semnalul este satisfacator, dar este loc si pentru imbunatatiri. Le acord 4 stele.
Vodafone este reateaua de telefonie mobila utilizata de catre firma la care sunt angajat, astfel toti membrii familiei mele au trecut la aceasta retea. Din experienta de peste doi ani pe care o avem, pot trage urmatoarele concluzii: servciile oferite sunt de calitate, semnalul este satisfacator, dar este loc si pentru imbunatatiri. Le acord 4 stele.
Oferă detalii despre propria experiență în această locație.
Atenție la Vodafone în roaming – experiență reală „Vreau să povestesc ce am pățit recent, poate ajută și pe alții să fie atenți. Am ajuns în Anglia, iar imediat după ce am coborât din avion, fără să fiu întrebat sau să-mi dau acordul, m-am trezit cu două abonamente activate automat, fiecare de 49 euro (fără TVA), unul pe numărul meu și unul pe al soției. Am sunat la Vodafone să cer explicații și, în loc să clarifice situația, am mai fost taxat încă cu aproximativ 45 euro. Ulterior, au activat și extraopțiuni de 10 euro pe fiecare număr, tot fără acord clar din partea mea. După toate aceste costuri, mi-au spus că am depășit plafonul de 800 lei și mi-au tăiat complet datele mobile. Am rămas fără internet într-o țară străină și a trebuit să-mi cumpăr cartelă locală ca să mă descurc. Mi se pare inacceptabil: activări fără acord explicit costuri neclare și acumulate rapid blocarea serviciului după ce ei au generat costurile Scriu asta ca să fie clar pentru toți: verificați roamingul înainte să plecați și nu presupuneți că operatorul vă protejează automat. Dacă a mai pățit cineva ceva similar, chiar sunt curios.”Am plătit o parte din suma totală de 1340 ron adică 650 Ron și acum mă hărțuiesc cu amenințări și firme de recuperare.Asta mi au făcut fiind un client cu 4 abonamente la ei timp de 22 de ani.Mergeti la distanță mare când vedeți această companie !