Recenzii despre Vodafone Romania SA

Recenzii

, 02 iunie 2026

Ce-a mai nepregătită companie de telefonie am fost să plătesc factura la Pantelimon fostul Cora am fost nevoit să aștept 30 min personal de tot 💩
Răspunde Raportează recenzia

Atenție la Vodafone în roaming – experiență reală „Vreau să povestesc ce am pățit recent, poate ajută și pe alții să fie atenți. Am ajuns în Anglia, iar imediat după ce am coborât din avion, fără să fiu întrebat sau să-mi dau acordul, m-am trezit cu două abonamente activate automat, fiecare de 49 euro (fără TVA), unul pe numărul meu și unul pe al soției. Am sunat la Vodafone să cer explicații și, în loc să clarifice situația, am mai fost taxat încă cu aproximativ 45 euro. Ulterior, au activat și extraopțiuni de 10 euro pe fiecare număr, tot fără acord clar din partea mea. După toate aceste costuri, mi-au spus că am depășit plafonul de 800 lei și mi-au tăiat complet datele mobile. Am rămas fără internet într-o țară străină și a trebuit să-mi cumpăr cartelă locală ca să mă descurc. Mi se pare inacceptabil: activări fără acord explicit costuri neclare și acumulate rapid blocarea serviciului după ce ei au generat costurile Scriu asta ca să fie clar pentru toți: verificați roamingul înainte să plecați și nu presupuneți că operatorul vă protejează automat. Dacă a mai pățit cineva ceva similar, chiar sunt curios.”Am plătit o parte din suma totală de 1340 ron adică 650 Ron și acum mă hărțuiesc cu amenințări și firme de recuperare.Asta mi au făcut fiind un client cu 4 abonamente la ei timp de 22 de ani.Mergeti la distanță mare când vedeți această companie !


, 03 martie 2026

La mine e un caz mai special . Mi-au blocat tonul și accesul la cartelă. Pentru o sumă modică de 0.50 Roni . Deșii am returnat creditul restant integal , încă nu pot folosi telefonul . O , dar câtă prostie zace în unii !
Răspunde Raportează recenzia

Da, sunt cea mai penibila si abjecta companie de telefonie mobila din Ro, de o hotie perfecta. Incarci o cartela cu cinci euro si iti mananca instant cativa centi, astfel incat sa nu mai poti activa nicio oferta, pentru ca nu mai ai in cont suma minima de cinci euro. Iar cand mama a decedat, au refuzat sa rezilieze abonamentul.


, 22 septembrie 2025

Am făcut solicitare de rezilierea abonament, de doua săptămâni nimic, abonamentul este tot activ . Dacă vrei sa 8ntri in legătură cu un operator trebuie sa plătești. N8ste gunoaie, nu faceți abonament la ei, mi-au mărit abonamentul de la 2 euro la 6.5 euro ,fără sa le cer eu asa ceva .
Răspunde Raportează recenzia

, 07 iulie 2025

Hoti, talhari, spun orice ca sa treci la abonament iar apoi incepe calvarul. Vrei sa vorbesti cu un operator pentru probleme cu serviciile vodafone ? platesti 2 euro (la cursul lor care defapt sunt 3 euro) Vrei sa achiti factura ? nu merge, te deconecteaza dupa 2 zile si apoi te pune sa platest 3.5 euro pt fiecare numar pentru reactivare : )))) adica 4.5 euro calculat la cursul lor. GUNOAIE !
Răspunde Raportează recenzia

, 17 iunie 2025

Nu recomand,bataie de joc te aburesc cu oferte si apoi iti cresc costul lunar cate putin, si cand le atragi atenţia iti inchide telefonul in nas. Urat din partea lor.
Răspunde Raportează recenzia

, 26 aprilie 2025

Am primit o scrisoare în care scrie ca măriţi abonamentul cu 5,86% pentru ce? Pentru acelaşi internet care de la 22:30 nu mai funcţionează vi se pare normal? Păcat ca nu pot lăsa recenzie cu minus Am sa ma retrag de la acest abonament pentru ca sunteţi neserioşi şi promiteţi ceva dar oferiţi altceva.
Răspunde Raportează recenzia

, 17 aprilie 2025

Nu recomand neseriosi....
Răspunde Raportează recenzia

, 21 martie 2025

Vodafone,imi puteţi explica şi mie de ce am tot fost sunată de acest nr de telefon....021.555.1921....pe reţeaua Telekom,fiind şi persoană juridică, pentru a mi se prezenta o ofertă la un abonament de 4 €? N-am nici o treabă cu voi. Am încercat de "n " ori să sun la nr de mai sus,dar după o perioadă scurtă de apel în aşteptare, imi tot închideţi apelul. Nu aveţi nici un robot care să mentioneze :"Bună ziua,aţi sunat la Vodafone România!" Intr-un final ,când am reuşit să iau legătura cu un operator call center de-al vostru şi am întrebat de unde aveţi nr meu de telefon mi s-a spus că, de la Finanţe!!!!Care Finanţe? N-a ştiut sa-mi spună fata. Numărul meu nu este trecut pe site Min de Finanţe! Pe lângă faptul că nu vă prezentaţi ca si firmă prin mesaj vocal,nu aveţi nici mesajul:" Această convorbire este înregistrată! In altă ordine de idei,revizuiti-va şi problema whatsapp-ului. Multe persoane au primit nişte mesaje ciudate pentru a susţine nu ştiu ce sportivă, dar trebuia ulterior să introfuci un cod,dar ulterior mesajul a fost şters automat,alţii au primit mesaje tot pe whatsapp cum,că le-a fost acordat creditul...care credit ?La fel ,mesajul ulterior a fost şters tot automat. Verificaţi şi acest număr de telefon 0732.288.279 de pe care a fost trimis mesajul cu împrumutul,eu când l-am apelat era număr nealocat. Revizuiti-va politica firmei pentru că vă pierdeţi şi clienţii, dar puteţi fi daţi şi in judecată pentru abuz şi hartuire sau că încălcaţi GDPR.
Răspunde Raportează recenzia

, 24 februarie 2025

Sunteti niste excroci,pacaliti lumea cu abonamentele voastre de rahat,conexiune 4G+panarama si slaba,indiferent ca ai semnal merge ft prost,tarife lunare la abonamente ft mari,ne spuneti un tarif de 2r euro pe luna ,iar luna urmatoare ne bagati 150 euro pe luna,de lesinati,toti care imi sunt cunoscuti le-am zis sa nu-si faca abonament la lesinati ca voi,si o sa va fac sa plangeti sa va inchida firma asta de spurcati si lesinati dupa bani
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 2 ani

DEZAMAGITOR !!! Periodic ne sunt scoase din grila de canale, programele setate si discutate in detaliu, la semnarea contractului !!! Trebuie resetat televizorul de cel putin 2 ori pe an pt a avea acces la programele tv… in cazul DiGi nu a fost necesar NICIODATA IN ULTIMII 20 de ani…(se reseteaza si se updateaza automat din sistem) NU RECOMAND SUB NICI O FORMA ! E o bataie de joc la adresa utilizatorilor
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 2 ani

If I could sum up my experience with vodafone.ro support or allocated account "specialist", it would be: Kafka lives but it's small child compared with the behavior of this company. If I could give a note, today would be - infinite, not zero. I am a more than 20 years customer of Vodafone and I never believed this can happen as all the pervious experiences were positive (but if you can check, last positive review is from ... 2020!!) Effectively, the employees does not care about the clients. You record a complaint and they just ignore it until you have to decide if it's worth or not wasting time with it. My "dedicated account specialist" ignored all my messages more than three weeks, putting me today, after almost one month in the position to close all my accounts with Vodafone. All the emails sent to claims department (four of it) ended with the same result: "your complaint was forwarded to department manager and we will take care of it". And this is it, all they have done (if they did it). So, it is up to you if you can accept such a mockery and ill treatment from them, after investing thousands of euros in this vendor. I cannot.
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 2 ani

Am cumpărat o cartelă Vodafone reîncărcabilă. Cartela a avut 5€ credit initial dar, o opţiune a fost activată automat. Am dezactivat opţiunea pentru că am nevoie doar de credit. Am trimis mesaj la 579 cu text CREDIT pentru a primi creditul înapoi dar, am primit mesaj: In procesarea cererii tale a apărut o eroare. Te rog încearcă din nou în câteva minute! Am incercat de câteva ori din de fiecare data am primit acelaşi mesaj cu eroare. Acum nu am nici credit şi nici o opţiune activată... Am fost la un magazin Vodafone şi le-am explicat problema dar ei mi-au spus că nu au cum să mă ajute şi că singura soluţie e sa reincarc cartela din nou.. Cum e posibil aşa ceva??
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 2 ani

Am cerut rezilierea contractului ca urmare a cresterii periodice a cuantumului abonamentului in mod nejustificat si fara a fi informat . Intrucat solicitarea de reziliere a fost inregistrata in data de 18.06.2024 transmisa departamentului de rezilieri contracte fara a se lua nici o masura , am revenit la solicitarea initiala inregistrata , mentionand ca este o REVENIRE la solicitarea initiala . In urma revenirii au considerat-o ca o noua solicitare , ( probabil ca intelesul verbului " REVENI " nu este clar pentru angajatii vodafone ) drept pentru care au prelungit rezilierea in mod abuziv cu inca 30 de zile . Faptul ca apeleaza la tertipuri pentru a incasa sume nejustificate ne indreptateste a apela la ANPC in astfel de spete , intrucat , se pare , la vodafone este o practica curenta si reclamatiile la ANPC ii "sensibilizeaza".
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 2 ani

Am vrut la un moment dat sa trec de la Orange la Vodafone că am văzut că e mai ieftin la ei (oare de ce?). In fine, mereu am nevoie de detalii, deci am căutat pe internet statistici reale şi orange era în faţa. Mă sună o agentă ii zic că nu mai sunt interesata că rămân la Orange (mă mai şi trezisem din somn după schimbul de noapte) şi mă întreabă de ce. Pe bune? De ce ar trebui sa dau explicaţii în primul şi primul rand? I-am zis că netul pe Orange e mai rapid şi a început să zică că nu pot zice asta daca nu am incercat ambele, şi cum aş compara netul de "500mbps" (care oricum exista decât dacă îţi faci abonament special de internet la ei, nu de telefon, sa fim serioşi) de la ei (da, nu exista asta.. e una ce zici că oferi şi alta ce este de fapt) cu Orange la care nici macar nu exista 5G. Ţin să menţionez am abonament la Orange de macar 2 ani de zile cu nelimitat 5G. I-am zis că nu e adevărat şi de abonamentul meu actual şi cică nu, că nu are Orange 5G. Şi persoana asta se numeşte profesionistă, nici măcar nu s-a prezentat când m-a sunat.
Răspunde Raportează recenzia

Am fost client Vodafone de 20 de ani şi anul trecut m-am decis sa ma mut la o alta companie deoarece plăteam enorm de mult factura, aveam trei nr de telefon, unul ptr mine , unul al fiicei mele şi unul îl primisem la o prelungire de Contract unde am achiziţionat şi un telefon, cel de al treilea nr nu l-am folosit niciodata( aproximativ 3 an), am portat cele doua nr care ma interesau şi acesta a rămas sa merg personal la Vodafone sa îl închid. M-am prezentat la Vodafone am făcut solicitarea de închidere , mi s-a dat nr înregistrare şi au zis ca în termen de 5 zile ma vor suna sa confirm, ceea ce au făcut, zic ei, şi dc nu am răspuns la acel apel nr de telefon a mers în continuare şi ma trezesc după 8 luni de zile în care nu am primit niciun email, sms, cu o notificare cum ca am de plata suma de 77 lei ptr acel nr . Am încercat sa dau e-mail la recolamatii în vederea rezolvării cumva a acestei situaţii aiurite şi după f multe e-mail-uri am reuşit sa închid acest nr care e de mult în tomberon. Aştept acum pe8.04 confirmarea finala şi ce credeţi ma suna dinou o obraznica dc vreau oferte pe acest număr şi ca pot sa îl păstrez, eu ii zic ca numai vreau sa aud şi ea continua...sunteţi cei mai hoţi şi neserioşi oameni, nu stiu cum am stat asa mult la ei, la digi plătesc 4 nr de telefon şi cablului tv cu internet 150 lei . Vai de capul vostru sunteţi! Nu mai recomand nimănui!!


, în urmă cu 2 ani

Incetati cu prelungirea abuziva a contractelor fara acordul sau semnatura noastra.Ceea ce faceti voi cu aceste contracte false atat la internet -tv cat si la telefon mobil in termeni juridici se cheama uz de fals in obtinerea unor foloase necuvenite ceea ce presupune si un abuz emotional,caci de obicei actionati asupra persoanelor in varsta.Dupa ce am constat ca suntem una dintre victimele voastre,stand de vorba cu alte persoane,inclusiv din familia noastra,nu mai spun de pe internet cate persoane a-ti inselat prin aceeasi metoda,sper ca intr-o buna zi sa se porneasca o campanie de denigrare impotriva voastra(vodafone)pentru a sensibiliza astfel opinia publica si poate organele competente se vor sesiza,desi exista hotarare data de instanta impotriva metodelor voastre
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 2 ani

Experienta mea cu vodafone este foarte proasta, mi-au marit costul abonamentului fara sa ma anunte sau sa fiu de acord, ei spunand ca mi-au trimis sms de informare. Am vb cu 3 operatori in legatura cu problema mea, eu avand 2 nr de tel pe contract si am auzit 3 variante diferite ca in cele din sfarsit sa-mi spuna ca nu pot ajuta decat daca accept oferta lor si asta insemnand ca trebuie sa prelungesc abonamentul pe inca 24 luni, concluzia mea e ca sunt hoti iar operatorii sunt foarte slab pregatiti.
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 2 ani

Sa le fie rusine , oameni care nu stiu sa vb cu clientii , care incearca sa te tina abonat cu forta , dar noroc ca exista ANPC...chiar astazi am sa merg sa le fac reclamatie , si cu reclamatia si nr.care o sa-l primesc am sa-i dau in judecata.Feritiva oameni buni de aceasta firma Vodafone.
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 3 ani

Personal slab calificat si pusi doar sa mai semneze un contract.
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 3 ani

Lipsa totala de fair play ! Mie personal, dupa o perioada relativ scurta de timp de la semnarea contractului initial pe un anumit nr. de canale si servicii, mi-au taiat (deconectat) cateva canele fara nici o informare prealabila (MotorVision, MyZen, etc.), iar dupa prelungirea si semnarea actualului contract, spre surprinderea mea, am patit la fel cu alte canale (TraceUrban, TraceSport, etc.)… specific faptul ca intre timp abonamentul s-a scumpit printr-o decizie unilaterala luata de Vodafone, cu promisiunea “imbunatatirii serviciilor actuale” 😂👍 SUPER DEZAMAGITOR !!! Din punctul meu de vedere, nu merita nici macar "o stea"...
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 3 ani

De 5 luni de zile tot încerc sa reziliez un contract de tv şi net. Am sunat de mai multe ori la ei, au zis ca în 2 zile ma suna nu ştiu ce operator ca sa imi rezolve problema, dar niciun semn pana azi... A, nici dupa 5-6 speluri catre ei, nu am nicio cerere de reziliere inregistrata. Am vorbit şi cu Tobi :-)) dar degeaba, asa ca azi le am făcut reclamaţie la Anpc. Dacă as putea, le as da 0 stele. O companie de toată jena.
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 3 ani

Telefonie, televiziune, internet fix: calitate şi servicii EXECRABILE!!! :(
Răspunde Raportează recenzia

O companie care face bani într-o ţară din lumea a trei-a! O ţară civilizată i-ar arunca în prima latrină! Ploieşti, vineri după-amiază, lipsă tv şi net, până acum de7 ore!


, în urmă cu 3 ani

Compania Vodafone România trebuie sa fie condusa de nişte hoti vicleni, începând cu tot soiul de asa zise concursuri prin sms prin care păcăleau bătrâni naivi si terminând cu activarea ofertelor efectuate "pe gat". Spre exemplu, din gresala am incarcat 6€ cu o zi inainte de expirarea ofertei de 5€ şi imediat primesc sms ca mi s-a activat oferta de 6€, fără ca eu sa fi solicitat acest lucru. Precizez ca nu e prima oara când patesc asa ceva. Recomand ALTA ! reţea.
Răspunde Raportează recenzia

Ca urmare a scumpirii abonamentului internet televizor De la 97 RON la 110 RON şi ca urmare aceste scumpiri am făcut cerere de întrerupere luna trecută, după care am fost informat că întreruperea va avea loc după 10 zile . lucrătoare. Deşi am fost anunţat că întreruperea se va face după data de 15 septembrie astăzi 11 septembrie m-am trezit fără semnal deci tăiata reţeaua. În schimb abonamentul pe lumea aceasta mi-a venit normal pentru a plăti toate cele 30 de zile a lunii septembrie deşi u am avut serviciile lor doar 11 zile . Oare cei de la vodafon nu ştiu să calculeze decât în favoarea lor ? Bineînţeles că nu s-a ţinut cont că Beneficiarul adică clientul lor abia a împlinit vârsta de 91 de ani . Doar pentru reclama firmei vodafon ar fi trebuit persoanelor cu vârsta depăşită de 90 de ani să fie gratuit Abonamentul.


, în urmă cu 4 ani

Salutare eu nu recomand oferte de la conpania vodafon nu sint de incredere sint profitori/mincinosi. Sint un client nemultumit finca azi la ora 10:20 a fost persoana care care a schinbat aparatura(care am avut probleme cu netu) de atitea ani de cind ati prelouat de la UPS am avut intreruperi si ziua de azi dimineata de 2 ori a fost intrerupt internetul persoanei care a fost dimineata la ora 10:20 si a montat aparatul mi-a zis ca dureaza doar o jumatate de ora si se va deschide si poti da drumul la net si eu am asteptat 1h si nimic atunci am sunat la tehnic am vorbit si mi-a spus ca in ziua de azi vi se da drumu la net este ora 17:40 si nimic sint foarte amagit si suparat ca nu va faceti treaba pe care o platesc pe luna/in fiecare luna eu imi platesc factura sint un client care isi plateste de atitea ori si in plus/in avans si am platit de atit tinp fara sa ma uit la program tv si net ( ca am fost plecat din tara pe o perioada 6 luni/7 luni/1 an am platit ca din personal de la vodafon ca am cerut o intrerupere si am fost refuzat dar aceasta firma Vodafon romania nu va respectati clientul.Un client nemultumit si suparat. RUSINE /RUSINE .Sint un client nemultumit/amagit azi am sunat din nou la call vodafon sa spun ca nu ati rezolvat nimic cu internet la locuinta mea si a zis si azi ca se va rezolva in cursul de azi se va rezolva cu netu (cum sa promis telefonic si ieri tot telefonic ziua de Sinbata 26.11.22 si azi ziua de Duminica 27.11.22 numai promisiuni iar clientu ( fraierit/tepuit nerezolvat ) eu am pierdut sa vorbesc cu noi clienti pe WhatsApp si Facebook.Cind se va termina contractul nu mai doresc perlungire ( pentru tv si internet ) va-m iertat de 3 ori dar de data asta NU chiar va-ti batut joc de mine DESTUL ( un client 100% nemultumit)conpania Vodafon Romani este o firma care nu isi presteaza corect fata de client pe care mintiti nu mai avet crebilitate,eu personal nu o sa va recomand( fac recomandare negativ si publicitate )Un client nemultumit si suparat.RUSINE /RUSINE Mati lasa de ziua de Sinbata la ora 10:20 pina Luni fara INTERNET FARA INPLICATIA SI RESPECT SI FARA MINCIUNI SI PROMISIUNI CA IN CURSUL ZIUA DE SINBATA SI IN CURSUL ZIUA DE DUMINCA SE VA REZOLVA CU PROBLEMA CU INTERNET FATA DE CLIENT VODAFON ROMANIA LASA NEDORIT NOTA DOAR -
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 4 ani

sunt greu de contactat, se minte prin omisiune, evita sa te informeze cu privire la detaliile cerute sau o fac doar partial astfel incat sa platesti mai mult sau sa fie in avantajul lor, fiecare operator transmite alte informatii de parca nu ar lucra toti pentru aceeasi companiei , numai ca sa te duca in eroare si sa-ti ia fortat banii din portofel ca mai apoi sa te ia tot iei pe sus pentru ceea ce se intampla
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 4 ani

Oribila ca si firma de telecomunicatii. Doamne fereste sa ceri sa te contacteze vre-un superior pentru ca te suna si iti vorbesc ca si cum le datorezi bani, Ti se vorbeste de zici ca tu le datorezi lor ceva. Trebuiesc luate masuri cu privire la atitudinea asa zisilor "superiori".
Răspunde Raportează recenzia

VDF

, în urmă cu 16 ani

Care se cobina cu mine la cartela :D
Răspunde Raportează recenzia

Cei mai tari

, în urmă cu 16 ani

Eu am 2 abonamente la vodafone.imi convine cel mai mult deoarece au detoate pana si mesaje internationale...ma plictisesc de atata vorbit si chiar nu mi se par foarte costisitoare...decat sa ai cate 3 telefoane fiecare in alta retea mai bine unul si si bun.fiecare abonament este de 7E si nu am facut niciodata cost suplimentar :)
Răspunde Raportează recenzia

VODAFONE ROMANIA S.A.

, în urmă cu 16 ani

Sunt clienta si eu la firma Vodafone de mai mult de 5 ani. Au niste oferte foarte foarte bune,iar de aceea recomand tuturor persoanelor care vor sa se integreze intr-o retea,si nu stiu care!
Răspunde Raportează recenzia

VODAFONE ROMANia

, în urmă cu 17 ani

Sunt un abonat fidel la această firmă şi anume „ VODAFONE ”, de mai bine de cinci ani. Această firmă oferă servicii de calitate ridicată, lasând laoparte personalul de support telefonic.
Răspunde Raportează recenzia

Vodafone

, în urmă cu 17 ani

Cu siguranta cea mai avatantajoasa retea de telefonie din Romania. Reclamele la inceput au fost OK, la un moment dat au devenit plictisitoare, aceleasi lucruri. Unele oferte la cartele sunt chiar mai avantajoase decat ofertele la abonament in alte retele, acest lucru cred ca determina numarul mare de clienti.
Răspunde Raportează recenzia

Cea mai proastă companie de telefonie forever! Orange şi Digi sunt la ani lumină din punct de vedere al ofertelor, calităţii şi preţului ferm pe întreaga perioada contractuală. Părerea mea este că în max. 2 ani Vodafone va dispărea de pe piaţa din România!


Vodafone

, în urmă cu 17 ani

Au reclame dragute cei de la Vodafone, stiu sa isi vanda produsul. Au si promotii, concursuri, acoperire buna, vechime pe piata. Dar au preturi mari. Eu am renuntat la ei ...
Răspunde Raportează recenzia

evaluare

, în urmă cu 17 ani

sunt abonat de 2 ani la aceasta firma si nam prea multe cuvint de laud. Abia astept sa il scot.Pe fiecare luna factura mea creste in pret,chiar daca la acel telefon nu se vorbeste.Eu nu-mi pot explica ce firma incearca sa-si traga clientii in piept,"umfland" factura in asa hal.
Răspunde Raportează recenzia

VODAFONE

, în urmă cu 17 ani

eu sunt de vreo 8 ani in aceasta retea si tot de atunci am si nr meu de telefon.sincera sa fiu,pentru clientii mai vechi nu au oferte atat de bune,insa cartelutele care sunt scoase acum pe piata,mi se par ok.adica,ai 700 minute in retea,700 sms-uri si 70 minute nationale pt 4 euro pe luna.eu folosesc de foarte mult timp doua telefoane si totul este ok!!!
Răspunde Raportează recenzia

Scazut.

, în urmă cu 17 ani

Tocmai un veci de al meu este abonat de 10 ani la ei,si de 7 luni de zile nu a primit nici punctele de abonat,si din punctele pe care le are nu poate sa ia nici un telefon mai sofisticat,aceasta este cea mai scazuta din domeniu,fara oferte cam slabut.
Răspunde Raportează recenzia

vodafone

, în urmă cu 17 ani

nu sunt multumita de ofertele lor. Mi se par cei mai slabuti in acest domeniu, la ora actuala. De cand a aparut cosmote-ul i-a cam luat pe toti.
Răspunde Raportează recenzia

ALO!

, în urmă cu 17 ani

Detin 2 abonamente la ei si nu sunt multumit. Ofertele la telefoane sunt jenante, iar grija fata de clientii cu vechime este inexistenta. Sunt preocupati sa atraga clienti noi, neinteresandu-i situatia celor vechi. Exista abonamente pe care le poti face doar la inregistrarea in reteaua lor (normal mai avantajoase)si nu la prelungirea unui contract. Sunt complet revoltat. De indata ce mi se va termina contractul voi trece pe cartela.
Răspunde Raportează recenzia

vodafone

, în urmă cu 17 ani

noile oferte la cartela mi se par foarte avantajoase mai ales pentru tineri , care vorbesc mult la telefon , insa pt vechii abonati.. sotul meu are abonament de mult timp si are cateva minute la un pret foarte mare.. el vrea sa renunte , dar este nehotarat..
Răspunde Raportează recenzia

Vodafone

, în urmă cu 17 ani

Sunt abonatul lor de foarte multi ani si pot spune ca sunt destul de multumita majoritatea persoanelor pe care le cunosc folosesc deasemenea vodafone.Ca abonat al lor de multi ani m am bucurat si de unele cadouri .In final nu pot decat sa ii felicit si sa le urez sa o tina tot asa.
Răspunde Raportează recenzia

minute multe

, în urmă cu 17 ani

Nu pot sa ii dau 5 stele ,dar 4 tot ii dau.Colaborez cu ei de foarte multi ani ,iar in ultimul timp au inceput sa aiba oferte din ce in ce mai bune si la abonamente,sa nu mai vorbim de telefoane.
Răspunde Raportează recenzia

vdf

, în urmă cu 17 ani

Sunt multumita de ei desi ar fi fost loc de mai bine, mult mai bine. Imi place ca tot timpul si oriunde ai fi, esti in aria de acoperire. La fel de amabili sunt si cei de la relatii cu clientii si f usor de navigat este si pe my vodafone.ro
Răspunde Raportează recenzia

Vodafone

, în urmă cu 17 ani

Sunt abonata de peste 4 ani la ei. La inceput am fost foarte multumita de ei, dar de cand a venit Cosmote-ul pe piata, am ajuns sa am neajunsuri in ceea ce priveste serviciile lor. In cele din urma am ajuns sa renunt la abonamentul Vodafone, deoarece sunt prea zgarciti si plateam abonamentul degeaba, ei oferindu-mi putine minute in retea, dar si mesaje.
Răspunde Raportează recenzia

vodafone

, în urmă cu 17 ani

Sunt abonata de foarte multi ani la aceasta firma de telefonie mobila si sunt extrem de multumita. Tarifele sunt convenabile, iar faptul ca sunt abonat vechi imi da o multime de bonusuri si facilitati.
Răspunde Raportează recenzia

O telefonie de neegalat

, în urmă cu 17 ani

Vodafone este o firma, un brand care de 12 ani de cand este in Romania, a adus inovatie in fiecare an. Toti membrii familiei mele folosesc reteaua aceasta. Deasemenea, consider ca introducerea serviciilor 3G in Romania de catre Vodafone este inca o dovada a calitatii firmei Vodafone. Dupa parerea mea, tot ce lanseaza si aduce Vodafone este de bun gust si atractiv. Ofertele lor sunt cele mai bune in materie de telecomunicatii iar reclamele, mai ales cele din 2009, mi se par foarte reusite. Felicitatari Vodafone, pentru 12 de ani succes in Romania.
Răspunde Raportează recenzia

telefonie

, în urmă cu 17 ani

sunt abonatul lor de cand au venit in Romania si sunt multumita, de aceea nu am renuntat la abonamentele lor. toata familia si majoritatea prietenilor sunt abonati vodafone si sunt multumiti.
Răspunde Raportează recenzia

Vodafone

, în urmă cu 17 ani

Toata familia suntem in reteaua Vodafone.Am cartela si sunt multumita de tarifele lor si promotiile pe care le au.O mica problema insa.Angajatii de la punctele Vodafone nu iti explica clar in ce constau promotiile si de multe ori te trezesti, ca ai fost pacalit.
Răspunde Raportează recenzia

parere buna

, în urmă cu 17 ani

Hmm cespre firma vodafone pot zice ca sunt multumta. am un abonament la ei de cativa ani buni si totul este ok,desi cateodata la mine in casa mai cade semnalul :D
Răspunde Raportează recenzia

telefonie mobila

, în urmă cu 17 ani

Vodafone este reateaua de telefonie mobila utilizata de catre firma la care sunt angajat, astfel toti membrii familiei mele au trecut la aceasta retea. Din experienta de peste doi ani pe care o avem, pot trage urmatoarele concluzii: servciile oferite sunt de calitate, semnalul este satisfacator, dar este loc si pentru imbunatatiri. Le acord 4 stele.
Răspunde Raportează recenzia

vodafone

, în urmă cu 17 ani

o firma de telecomunicatii care a cazut pe locul 2,dupa cosmote,au abonamente pentru orice buzunar si au o gama larga de terminale mobile din care poti sa alegi.Ofera extraoptiuni pentru cartela foarte interesante cu multe minute si mesaje.
Răspunde Raportează recenzia

Cea mai tare

, în urmă cu 17 ani

O companie de telefonie foarte serioasa. De invidiat faptul ca au relatii de roaming in toata lumea. Peste tot pe unde am fost, tarifele au fost bune. Nu am avut niciodata probleme cu tarifele si abonamentele lor. Au cele mai bune preturi si oferte.
Răspunde Raportează recenzia

vodafone

, în urmă cu 17 ani

vodafone a progresan in anul 2009 ..reclamele sunt mult mai bune,atrag mai multi clienti,pot spune ca vodafone va fi mai bun decat reteaua cosmote
Răspunde Raportează recenzia

Vodafone

, în urmă cu 17 ani

Daca vrei sa iti platesti factura, dar tu nu ai documentul, acest centru situat pe bulevardul Iuliu Maniu, la Apaca iti ofera aceasta posibilitate. Mai mult aici avem si un service care se ocupa de garantii sau de alte probleme. Avantajul este ca personalul este destul de numeros si nu esti nevoit sa stai foarte mult la rand
Răspunde Raportează recenzia

vodafone

, în urmă cu 17 ani

sunt clent vodafone inca de cand a aparut pe piata din romania! momentan detin cartela prepay si vreau sa spun ca sunt forte multumita de serviciile oferite de acestia!momentan au niste promotii super!si nici nu costa mult!recomand tuturor vodafone!
Răspunde Raportează recenzia

Cea mai tare retea de telefonie din Romania

, în urmă cu 17 ani

Am o parere foarte buna despre ei.Au cele mai atractive oferte de pe piata si la cartela cat si la abonament.Bani putini minute foarte multe.
Răspunde Raportează recenzia

telefonie

, în urmă cu 17 ani

Sunt multumita de serviciile oferite de Vodafone ,mai ales cand merg la tara ,acolo se prinde mai greu semnal (cu o alta firma trebuia sa merg pe un deal din apropiere sa vorbesc) cu Vodafone merge oriunde cu conditia sa nu mai misc prea mult in timpul convorbirii
Răspunde Raportează recenzia

Super!

, în urmă cu 17 ani

Cred ca Vodafone este cea mai raspandita retea de telefonie mobila din romania. Toata familia avem cartele/abonamente Vodafone. De mult Vodafone s-a dovedit a fi o firma serioasa si buna , dar din cauza unor mici probleme , la un magazin Voda le acord 4 stele ; 4 stele din cauza unui angajat nesuferit
Răspunde Raportează recenzia

Vodafone

, în urmă cu 17 ani

in prezent folosin Vodafone toate familia ... fara abonament ,avem cartela reincarcabila.... sunt multumit ,asta pt ca nu vorbesc prea mult si imi ajung cele 200 minute in retea, imi pare rau ca ii luasem baiatului cartela cu 400 minute i retea si am pierdut-o din cauza ca nu am reincaract in termen de o luna ( am avut o luna mai proasta ...si sa reincarci 3 telefoane plus alt abomament de telefonie fixa ..a fost cam mult atunci ) ...ideea e ca mi-ar fi placut sa existe optiunea de a recupera minutele alea
Răspunde Raportează recenzia

Vodafone

, în urmă cu 17 ani

Eu sunt clienta Vodafone de 4 ani si pana acum nu am avut probleme.Extraoptiunile sunt excelente iar despre internet as putea sa spun ca merge cam incet din cate am auzit de la prieteni deoarece eu nu folosesc.Despre abonament as putea spune ca este convenabil.Merita
Răspunde Raportează recenzia

vodafone pierde din ce in ce mai mult teren datorita faptului ca firmele concurente de telefonie mobila si nu numai vine cu oferte mai atractive

Vodafone este reateaua de telefonie mobila utilizata de catre firma la care sunt angajat, astfel toti membrii familiei mele au trecut la aceasta retea. Din experienta de peste doi ani pe care o avem, pot trage urmatoarele concluzii: serviciile oferite sunt de calitate, semnalul este satisfacator, dar este loc si pentru imbunatatiri. Le acord 4 stele.

Vodafone este reateaua de telefonie mobila utilizata de catre firma la care sunt angajat, astfel toti membrii familiei mele au trecut la aceasta retea. Din experienta de peste doi ani pe care o avem, pot trage urmatoarele concluzii: servciile oferite sunt de calitate, semnalul este satisfacator, dar este loc si pentru imbunatatiri. Le acord 4 stele.


vodafone

, în urmă cu 17 ani

Am avut si eu ceva probleme cu ei, serviciile lor lasa de dorit. Am platit factura online si abia dupa vreo 5 zile mi s-a pus in calcul, dupa ce imi trimisesera mesaje ca am depasit data scadenta.
Răspunde Raportează recenzia

ofete

, în urmă cu 17 ani

am fost client vodafone acum cativa ani dar ofertele nu erau deloc atractive. marea problema este ca nu prea exista facilitati pentru a comunica in alte retele, dar daca stau bine sa ma gandesc cu problema asta nu se confrunta numai cei d ela vodafone
Răspunde Raportează recenzia

vodafone

, în urmă cu 17 ani

retea de telefonie mobila care detine o cota importanta din aceasta piata, dar eu cred ca nu au oferte chiar asa de atractive precum alte retele de telefonie mobila existente in romania.
Răspunde Raportează recenzia

am probleme cu ei

, în urmă cu 17 ani

Nu comentez calitatea serviciilor de telefonie caci nu le folosesc ci pe cele de internet. Viteza internetului lasa mult de dorit. la fel si cunostintele celor de al relatii cu clientii. Cand vreau sa confirm o plata, ma paseaza pe la mai multi operatori, care mai de care mai incapabil.
Răspunde Raportează recenzia

Vodafone o retea pentru tineri

, în urmă cu 17 ani

Vodafone e cea mai buna retea daca ai intre 14-26 de ani respectiv 18-26 daca vrei sa-ti faci un abonament pentru tineri, pentru ca Vodafone se axeaza pe generatia tanara a romaniei oferindule oferte destul de bune atat voce cat si de internet mobil. Eu folosesc sevicile Vodafone pentru tineri si sunt foarte multumit. Le recomand.
Răspunde Raportează recenzia

probleme la dezabonare

, în urmă cu 17 ani

In materie de calitate a serviciilor oferite,compania este OK,insa exista o mare problema cu dezabonarea,si anume nu dureaza.Chiar daca esti informat ca rezilierea contractului va fi facuta la sfarsitul perioadei de facturare,nu are loc.Eu, ca si multe alte cunostiinte am trecut printr-o asemenea situatie,trecant 3-4 luni pana la rezilierea contractului.Mentionez ca in aceasta perioada, am facut nenumarate cereri de reziliere,nefolosind serviciile dar platind abonamentul in tot acest timp.De fiecare data,eram "asigurat" de catre un angajat Vodafone, ca la sfarsitul perioadei de facturare se va face rezilierea contractului.In final,dupa o plangere scrisa catre ANPC, a fost facuta rezilierea,insa nu am reusit sa recuperez paguba.Unchiul meu a trecut printr-o situatie asemanatoare.Dupa 12 luni de la cererea de reziliere a primit o factura de circa 700 de lei,pe care a trebuit sa o achite.Concluzia este ca cei in situatia mea,trebuie sa fie deosebit de atenti,si sa nu uite ca au drepturi.
Răspunde Raportează recenzia

vodafone

, în urmă cu 17 ani

Chiar daca folosesc acest serviciu de telefonie mobila nu sunt asa multumita,nu prea sunt oferte ca la celelante oferte.Dar ii bine si asa,decat nimic.
Răspunde Raportează recenzia

Vodafone

, în urmă cu 17 ani

Vodafone e cel mai prost serviciu de telefonie mobila, dupa parerea mea, are cele mai putine si mai slabe oferte, preturile telefoanelor si ale minutelor de convorbire sunt scumpe, iar daca ploua sau ninge, sms-urile le trimite foarte greu, ca sa nu mai zic de sarbatori cand se incarca reteaua.
Răspunde Raportează recenzia

Vodafone

, în urmă cu 17 ani

Vodafone este un provier de telefonie ok, am fost clientul lor acum cativa ani, ce e drept pe cartela prepay, insa nu am avut niciodata probleme cu creditul, iar cei de la serviciu clienti au fost foarte amabili de fiecare data
Răspunde Raportează recenzia

Sunt foarte multumita de serviciile lor.


aiurea

, în urmă cu 17 ani

e aiurea am auzit k se km baga in facturi multi prieteni miau zis io nu am incercat
Răspunde Raportează recenzia

Nu stiu daca exista vreo firma de telefonie mobila corecta in Romania. Vodafone chiar incearca sa fie corecti, ofera servici zic eu, de calitate superioara competitorilor sai in ciuda unor promotii fulminante existenete pe piata. Chiar merita ..in lipsa de altceva.


Scrie o recenzie despre Vodafone Romania SA!

Oferă detalii despre propria experiență în această locație.