.
92be7e3b5540405a8ee609d696780e0f

Profilul lui stroe dragos-adrian

Recenzii 5

Recenzii

Recenzie despre Vodafone Store Bucuresti Mosilor, BUCUREŞTI

în urmă cu 17 ani

Saptamana trecuta am primit cadou un telefon impreuna cu o cartela prepay vodafone.Modul de navigare cu ajutorul numerelor de tipul *xxx# mi s-a parut excelent inca de la aparitie,deoarece te scuteste de o pierdere de timp.Insa am descoperit ca datorita crizei,apar si pe aici niste "anomalii",prin care se iau banii utilizatorilor.Aseara am vrut sa aflu detalii despre tariful unei extraoptiuni,am intrat in meniul *147#,am citit detaliile,apoi am iesit,fara sa confirm activarea acestei extraoptiuni,ca apoi sa constat ca s-a activat,retragandu-se cativa euro din cont,repet fara confirmarea mea.Dupa discutii aprinse cu un operator,am constatat ca nu mai pot face nimic,creditul este pierdut,iar extraoptiunea este inutilizabila pe modelul meu de telefon(internet pe mobil,care cu toate setarile facute sub indrumarea operatorului nu functioneaza).Lucrul care ma dezamageste este ca nu sunt singurul care trece prin asemenea situatii,ci sunt mii de oameni care nu isi dau seama,sau isi dau,insa nu isi valorifica drepturile.
Răspunde Raportează recenzia
Recenzie despre Vodafone Store Baia Mare 1, BAIA MARE

în urmă cu 17 ani

Saptamana trecuta am primit cadou un telefon impreuna cu o cartela prepay vodafone.Modul de navigare cu ajutorul numerelor de tipul *xxx# mi s-a parut excelent inca de la aparitie,deoarece te scuteste de o pierdere de timp.Insa am descoperit ca datorita crizei,apar si pe aici niste "anomalii",prin care se iau banii utilizatorilor.Aseara am vrut sa aflu detalii despre tariful unei extraoptiuni,am intrat in meniul *147#,am citit detaliile,apoi am iesit,fara sa confirm activarea acestei extraoptiuni,ca apoi sa constat ca s-a activat,retragandu-se cativa euro din cont,repet fara confirmarea mea.Dupa discutii aprinse cu un operator,am constatat ca nu mai pot face nimic,creditul este pierdut,iar extraoptiunea este inutilizabila pe modelul meu de telefon(internet pe mobil,care cu toate setarile facute sub indrumarea operatorului nu functioneaza).Lucrul care ma dezamageste este ca nu sunt singurul care trece prin asemenea situatii,ci sunt mii de oameni care nu isi dau seama,sau isi dau,insa nu isi valorifica drepturile.
Răspunde Raportează recenzia

din cauza oboselii am selectat gresit firma,si nu stiu cum sa sterg parerea.pls help

Recenzie despre Telekom BUCUREŞTI, BUCUREŞTI

în urmă cu 17 ani

Am abonament la Cosmote de circa 1 an si jumatate.M-am abonat la acea vreme datorita ofertelor de nerefuzat,si cu gandul ca prezinta mai multa incredere fata de Vodafone,cu care am avut probleme cu dezabonarea.Am fost multumit de calitatea serviciilor,si de costul mic al facturii(pana in 25 de lei/luna).Odata cu instalarea crizei financiare,am constatat,ca aceasta companie apeleaza la diferite trucuri pentru a-si pacali clientii,si anume,luna trecuta,si eu,si prietena mea am trecut prin situatii neplacute,identice.Am apelat serviciul info cost,si am fost informat ca mai aveam minute gratuite in retea(peste 100).Crezand ca acest lucru este adevarat,am vorbit in contul acestor minute,ca dupa cateva zile sa constat ca exista un cost suplimentar semnificativ.In momentul in care am cerut detalii cu privire la problema mea unui angajat Cosmote,mi s-a dat replica(care a devenit celebra),mesajul are caracter informativ.Ok,dar 99% din abonati se ghideaza dupa acest mesaj.Daca pe luna s-ar lua prin aceasta metoda 1 euro per abonar,profitul lunar ar fi de milioane de euro.Ceea ce am mai constatat,este ca nu am fost cazuri particulare,si era o coada remarcabila de persoane,care doreau un lucru comun,dezabonarea.Cateva persoane din jurul meu intampinsera aceeasi problema cu serviciul info cost,de aceea am spus in paranteza de replica celebra.Daca firma nu-si respecta clientii,suporta consecintele.Eu si prietena mea am facut cereri de dezabonare,despre care am o proasta presimtire ca o sa mai dureze ceva timp pana ce vor fi indeplinite.Pana atunci, trebuiesc platite facturile.In concluzie,ei cu banii,eu cu paguba.
Răspunde Raportează recenzia
Recenzie despre KVL - Magazinul Unirea, BUCUREŞTI

în urmă cu 17 ani

Ceea ce apreciez la aceasta firma,este designul hainelor,modul in care este combinat modernul cu traditionalul.Am cumparat nenumarate produse,fiecare avand ceva deosebit(un nasture mai mare,o gluga mai ciudata,un desen mai accentuat).Alt lucru care m-a impresionat,este modul in care esti tratat de catre angajati,apreciabila fiind rabdarea.Dupa cum se vede,nu am dat nota maxima,deoarece la unele produse cumparate(nu toate), calitatea materialelor lasa de dorit.Am avut o pereche de blugi care s-au rupt dupa o luna de la achizitionare,si un tricou care s-a decolorat dupa 3-4 spalari.Cu toate acestea,inca ramane marca mea preferata de haine,sperand ca nu voi mai avea probleme de acest gen pe viitor.
Răspunde Raportează recenzia
Recenzie despre Vodafone Romania SA, Bucureşti

în urmă cu 17 ani

In materie de calitate a serviciilor oferite,compania este OK,insa exista o mare problema cu dezabonarea,si anume nu dureaza.Chiar daca esti informat ca rezilierea contractului va fi facuta la sfarsitul perioadei de facturare,nu are loc.Eu, ca si multe alte cunostiinte am trecut printr-o asemenea situatie,trecant 3-4 luni pana la rezilierea contractului.Mentionez ca in aceasta perioada, am facut nenumarate cereri de reziliere,nefolosind serviciile dar platind abonamentul in tot acest timp.De fiecare data,eram "asigurat" de catre un angajat Vodafone, ca la sfarsitul perioadei de facturare se va face rezilierea contractului.In final,dupa o plangere scrisa catre ANPC, a fost facuta rezilierea,insa nu am reusit sa recuperez paguba.Unchiul meu a trecut printr-o situatie asemanatoare.Dupa 12 luni de la cererea de reziliere a primit o factura de circa 700 de lei,pe care a trebuit sa o achite.Concluzia este ca cei in situatia mea,trebuie sa fie deosebit de atenti,si sa nu uite ca au drepturi.
Răspunde Raportează recenzia
Mai multe recenzii