Recenzii despre Urgent Cargus - Reşiţa

Recenzii

, în urmă cu 2 ani

De 1 săptămâna este coletul preluat de curierat şi nici acuma nu a ajuns, sunt medicamente care nu au fost comandate doar de a comanda ceva.
Raportează recenzia

, în urmă cu 4 ani

Fura colete din depozit.La tl si email sant de negăsit.Niste hoti
Raportează recenzia

, în urmă cu 4 ani

Vreau sa trimit un colet, făcut comanda in 02.12.2022 , mi sa spus că o sa vina cineva să îl ridice. Azi sunt la serviciu, incerc de ore bune sa vorbesc cu cineva să văd cum procedam pentru ridicarea coletului.Lipsa totala de interes pentru client
Raportează recenzia

, în urmă cu 4 ani

Midan Aurel, firma ce nu merita sa fie disponibila ca si curierat. Rusine mare sa va fie!
Raportează recenzia

, în urmă cu 5 ani

Destinatar avizat la adresa Colete: 1 07.06.2021 01:15 Expediere in tranzit 07.06.2021 09:00 Expedierea se afla in curs de livrare 07.06.2021 15:34 Livrare nereusita. Se va reincerca a doua livrare 07.06.2021 15:36 Expedierea a ajuns in depozitul Cargus din RESITA 07.06.2021 15:36 Destinatar avizat la adresa Uitaţi aici ce scrie pe trackingul de la DHL că m-aţi avizat ,că am fost căutat de agent deci înseamnă că minţiţi că nişte ordinari nu aţi lăsat aviz nu aţi sunat . Mîine vin peste voi poate nu-mi găsesc pachetul. Poate vreţi o reclamaţie la Protecţia Consumatorului. Să vă fie ruşine. Pe ce va luaţi banii.
Raportează recenzia

, în urmă cu 6 ani

Cea mai proasta firma de curierat posibila!!!
Raportează recenzia

, în urmă cu 6 ani

Foarte proastă, se face reprogramarea livrări fără a fi căutat, agenţii mint. Alte firme trimit SMS în ziua livrări cu intervalul orar, nu este cazul şi ptr URGENT Cargus ("numa urgent nu îi)
Raportează recenzia

, în urmă cu 6 ani

o dezamăgite totala!!! In sfarsit dupa 2 încercări eşuate mi-am primit si eu coletul (intr-o stare jalnica). De doua ori aceiasi minciuna “nu ati fost acasa” cand de fapt eu din momentul in care am primit mesajul ca urmeaza sa primesc coletul nu am mai plecat nicaieri!!! Norocul meu a treia oara a fost ca un vecin a vazut curierul trecând pur si simplu pe langa adresa!!! Cand am sunat curierul mi a spus ca nu eram acasa!!! DIN NOU!! A treia oara!! Aceiasi minciuna!!! I-am spus ca sunt acasa si il rog sa imi livreze coletul!!! Atunci s-a intors din drum inapoi la adresa si mi l-a dat!! Jalnic!! Asa ceva nu am mai patit cu nicio alta firma de curierat!!!
Raportează recenzia

Şi eu am păţit la fel, doar o dată


, în urmă cu 7 ani

Cea mai proasta firma de curierat nu recomand !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Raportează recenzia

, în urmă cu 7 ani

Personal arogant,nu vrea sa se deplaseze inca 4 km fata de adresa in conditiile in care nu am primit mesaj de livrare iar comanda ajunge dupa 4 zile...
Raportează recenzia

, în urmă cu 7 ani

Niste impostori şi lipsa de profesionalism Din partea mea au plângere la poliţie şi ANPC pentru abuz şi furt Daca se poate să puneţi şi sferturi de steluţă casa va votam
Raportează recenzia

, în urmă cu 7 ani

niste nenorociti,la fel si cei care ar trebui sa controleze aceste firme,noi suntem de vina ca ii solicitam,ar trebui folosita posta ,bineanteles pt coletele mici ,,sa vedem atunci de unde mai mananca,rusineeee!
Raportează recenzia

, în urmă cu 7 ani

Rusine lor.Neseriosi.Niciodata nu aduc coletul la timp.Niciodata nu aduc coletul la domiciliu,ci trebuie sa cobori undeva pe la colt de strada sau colt de bloc ptr.ca toti au gasit aceeasi scuza,ca nu pot incuia masina si de aceea nu pot pleca de langa masina.Cand le spun sa vina la domiciliu care e scris pe comanda,ei incep sa vorbeasca vulgar.E cea mai neserioasa firma de transport.Cel putin cei din Resita,Caras-Severin sunt sub orice critica.RUSINE....
Raportează recenzia

, în urmă cu 8 ani

O stea este încă prea mult pentru serviciile execrabile ale firmei Cargus Reşiţa. Cu niciun alt serviciu de curierat nu am mai păţiti aşa ceva. Nici măcar cu firma Cargus Timişoara, cât timp am locuit acolo, ceea ce mă face să mă găndesc că este o problemă locală. Aşadar, la Reşiţa s-au nimerit toţi meltenii să lucreze la Cargus, altfel nu îmi explic fenomenul... Lăsând la o parte livrarea propriu-zisă, care ajunge cum vor cei de acolo, personalul este sub orice critică,începând de la şofer şi până la ”domnul” de la sediu care nu ştie să discute politicos cu clieţii. Am trimis o plângere în acest sens şi pe site-ul firmei Cargus. Din ce am văzut Cargus Reşiţa are recenzii foarte proaste, deci majoritatea clienţilor sunt nemulţumiţi. Poate o sesizare de la ANPC i-ar mai ”civiliza”...deşi mă îndoiesc.
Raportează recenzia

, în urmă cu 8 ani

Foarte slaba firma . Nu recomand
Raportează recenzia

, în urmă cu 8 ani

Oare cum poate fi contactata firma Cargus? Nici un numar de telefon nu e valid ! Dupa ce astepti toata ziua livrarea si renunti sa mai astepti, vin seara sidaca nu te gasesc nici macar nu-ti lasa o instiintare scrisa de unde iti poti ridica coletul!!! Ce se intampla oameni buni??? De ce e lipsa de interes???
Raportează recenzia

, în urmă cu 8 ani

Vai de firma asta cine ia dat licență de funcționare
Raportează recenzia

, în urmă cu 8 ani

Rusine Urgent Cargus. Astept produse platite integral de la Emag de 10 zile si nimic.
Raportează recenzia

, în urmă cu 8 ani

Nu livreaza la timp coletele:noi scriem aici degeaba.Vinovate sunt firmele de la Bucuresti care apeleaza la ei.Aceste firme ar trebui sa monitorizeze calitatea serviciilor prestate si sa faca apel la alta firma de curierat.Oricum ,in perioada sarbatorilor de iarna toate au un management de cacao:putin angajati care lucreaza pe putin bani si deci servicii de slaba calitate.
Raportează recenzia

, în urmă cu 9 ani

Neseriosi. Livrare cu mare intirziere.Nu recomand.
Raportează recenzia

, în urmă cu 9 ani

mereu suna ocupat la ei. trebuia sa primesc pachetul de ceva timp dar nimc. Neseriosi!
Raportează recenzia

, în urmă cu 9 ani

Niste retardati care imi aduc mereu coletele distruse ba chiar desfacute uneori
Raportează recenzia

, în urmă cu 9 ani

Nu sunt profesionisti. Soferul de pe ruta distribuie coletele dupa bunul plac si in functie de programul lui, daca indraznesti sa suni si sa intrebi ceva raspunde urat si mai ai surpriza sa-ti inchida si telefonul cat tu vorbesti. Daca te gandesti ca poate te lamuresti cu firma si suni la ei , ai o mare surpriza , ei nu stiu ruta soferului, o sa primesti candva coletul, o sa se rezolve........ Se pare ca noi consumatorii nu suntem importanti si nu contam pentru ei. Ceea ce vreau eu sa stiu este faptul , oare firmele cu care lucreaza si se bazeaza pe faptul ca produsele lor ajung cu bine, stiu ce se intampla? Ar trebui sa stie , eu personal nu o sa mai comand nimic la o firma ce au ca si distribuitor firma Cargus.
Raportează recenzia

, în urmă cu 9 ani

Sunt niste neserioși si nesimtiti. Nu recomand. Trebuia sa imi aducă un plic cu acte si de abia in 4 zile lucrătoare mi l-au adus, deși am insistat ca ma duc eu dupa el la sediu, nu au vrut sa mi-l dea susținând ca nu il găsesc.
Raportează recenzia

, în urmă cu 9 ani

Sunt o firma foarte slaba de curierat si daca au o problema si întârzie foarte mult sosirea unui colet nu încearcă sa rezolve problema. Insist sa nu trimiteți prin aceasta firma de curierat.
Raportează recenzia

, în urmă cu 9 ani

Sunt neseriosi astept de joi ...azi fiind luni un colet ce consta în ceva foarte util pt deplasarea mea mintindu-ma de pe o zi pe alta ca ajung nc azi....nu recomand
Raportează recenzia

, în urmă cu 9 ani

Sunt neseriosi astept de joi ...azi fiind luni un colet ce consta în ceva foarte util pt deplasarea mea amintindu-ma de pe o zi pe alta ca ajung nc azi....nu recomand
Raportează recenzia

, în urmă cu 9 ani

Sunteti de toata jena, ma refer in special la agentul care livrează pe timisorii, de o saptamana astept coletul si nici macar un telefon nu mi-a dat, minte cu nerusinare la statusul comenzii, asteapta sa venim sa ne ridicam singuri coletele.....dezamăgire totala.
Raportează recenzia

, în urmă cu 9 ani

buna ma numesc etsmann sebastian si am trimis un colet prin urgent cargus si de doa saptamani nu miati dat bani de si coletul trimis de mine aceia persoana la ridicat ce se intinpla trebe sa vorbesc cun avocat sami recuperez bani ..
Raportează recenzia

, în urmă cu 9 ani

Sunteti cea mai slaba firma de curierat din cate exista. Nereusind sa aduceti coletele in timp rezonabil curierii mint ca la usa cortului cum ca ai fost sunat dar nu ai raspuns la telefon. Am un colet cu AWB -mkc 44610836 i iar coletul trebuia livrat in 10.01.2017.Dupa nenumarate telefoane pe care le-am dat curierului iar acesta nu a raspuns intr-un final in data 14.01.2017 mi-a raspuns la telefon si a mintit ordinar ca el a sunat dar eu nu am raspuns la telefon.Coletul este la voi si azi 14.01.2017. Ce coletarie rapida mai este asta? Nici nu stiu cum sa ma exprim la adresa voastra dar simt o scarba teribila. Daca nu puteti de ce nu iesiti dracului de pe piata.Sa va fie rusine.
Raportează recenzia