Profilul lui Pop Marian
| Recenzii | 1 |
Recenzii
Recenzie despre Cabinet Medical Individual-Dr.ciobotaru Eligia-Mirela, Bistriţa
în urmă cu 10 ani
O clinica cu doctori de nota 2, nepregatiti, indiferenti si neseriosi, doamna doctorita C******** M***** nu-si face meseria corespunzator indiferent daca are sau nu aparatura necesara pacientului, aceasta sare inainte cu un diagnostic cat mai rapid ca sa poata sa-ti ia banii cat mai repede nici de cum nu iti recomanda o alta clinica specializata cu o aparatura mult mai performanta intr-un oras mai mare cum ar fi Cluj, acum 2 luni de zile am fost programat la dansa pentru control avand o problema grava la ochiu drept neputand sa vad mai nimic de 2 ani incoace, dansa imi recomandasera purtarea unei lentile cu cilindru de -4,5 eu purtand -1.50 sferic inainte, indiferent daca imi crestea sau nu acuitatea vizuala de la -1.5 la -4,5 dansa imi recomanda cu "mana pe inima" ca eu "TREBUIE" sa port -4,5 indiferent, urmand ca dupa sa crestem la -5, repetandu-i insa de mai multe ori ca nu vad absolut nici-o imbunatatire si nici-o justificare pentru care ar trebui sa port dioptria respectiva de -4,5 dansa incepand sa-mi impuna o idee in cap si sugerand ca din vina faptului ca nu am purtat ochelari de la varsta de 5 ani totul e din vina mea, desigur fiind unul dintre sutele de paciente care aude asta, ca sa nu mai luam in calcul faptul ca lentila respectiva imi distorsiona imaginile incat toate obiectele patrate pareau strambe la colturi dansa INSISTAND cu "mana pe inima" ca eu vad sa citesc si ca asa trebuie sa fie vederea ochiul drept fiind prea slabit iar stangul fiind cel dominant, aceasta sugerandu-mi discret sa parasesc cabinetul in cele din urma deoarece nu mai avea rabdare cu mine si avea alti pacieti . La 2 luni de la aceasta intamplare am fost in Cluj la o alta programare la una dintre cele mai renumite cabinete oftalmologice si in urma unui test tomografic al ochiului am avut nefericita placere de a afla ca ochiul meu sufera de o boala numita keratoconus intr-o stare avansata, boala care duce la pierderea vederi in timp si care daca nu se trateaza duce vederea in prag de orbire. Si acum va intreb CUM e posibil ca o DOCTORITA OFTALMOLOGA care pretinde ca are un perete intreg de diplome si preturi la fel de mari ca in Cluj cu jumatate de aparatura sa-ti ofera incredere si seriozitate? CUM e posibil sa se interpreteze o boala a ochiului ca fiind o simpla dioptrie si cum e posibil ca un diagnostic sa fie prescris cu atata neseriozitate si indiferenta???? Sa zicem ca ascultam de sfatul dansei, ce se intampla peste 2 3 4 5 ani? intre timp dansa incaseaza banii altor clienti binevoitori :) cu siguranta ca nu o sa ma opresc doar la acest review!!
Pop Marian