Profilul lui Lavinia Pirlog
| Recenzii | 1 |
Recenzii
Recenzie despre Piatto 77, Bucureşti
în urmă cu 2 ani
Atmosferă intimă, mâncare cu un gust excelent şi o prezentare de excepţie, servire extrem de rapidă, amabilitate, personal primitor, scaune extrem de confortabile (da, contează! poate chiar foarte mult), muzică potrivită momentului zilei, care creează o ambianţă super. Am comandat CEA MAI BUNĂ caracatiţă grill (Grilled Octopus) pe care am mâncat-o vreodată, Burning Lemon (Limonadă frozen cu vişine, seminţe de chia, mentă proaspătă, miere, fresh de lămâie şi fructul pasiunii) delicios, Piure de cartofi cu trufe (care nu este deloc gras, cum mi s-a părut în alte locuri, este absolut perfect, uşor şi foarte gustos) şi ca desert - Meringue (Bezea cu îngheţată de vanilie, nuci caramelizate, sos de fructe de pădure şi frişcă) cu un gust absolut demenţial. O experienţă la superlativ.❤