Danone
Lung Marius , în urmă cu 17 ani
Imi place foarte mult iaurtul Danone, este foarte sanatos si gustos. Dupa masa de pranz, ma relaxez cu un iaurt Delicios de fructe de padure, este preferatul meu, si dupa aceasta mica gustare ma simt foarte fresh, plin de viata.
Au promotii foarte interesante la iaurturile simple, mama mea tot timpul cumpara iaurt Nature .
După 6 ani munciţi in departamentul de procesare a fabricii Danone din Bucureşti , pot sa îţi spun ca ambalajul şi gustul nu au nici o treaba cu ce se baga in iaurturi ! Proteina este artificiala , aromele la fel , la un iaurt cu fructe pe lângă dulceaţa ( fructul ) care conţine mult zahăr se mai Adaugă manual zahăr cu tona ! Sa îţi faci o idee la 10 tone de produs finit se Adaugă 2 tone de zahăr ! Gândiţi-va de doua ori înainte sa daţi copiilor aşa ceva ! Nu va lăsaţi pacăliţi de reclame şi de tururile prin fabrica unde va arată ce vor ei sa vedeţi !