Recenzii despre FAN Courier

Recenzii

, 20 aprilie 2026

Am cărat colet cu mobilier și am venit și cu automobilul la curier pentru că le este lene să editeze numărul meu de telefon. Puturoși, dar vor bacșiș!
Răspunde Raportează recenzia

, 24 decembrie 2025

Fan Courier este o firma de curierat care a devenit din lider de piata o firma execrabila care isi bate joc de clienti.
Răspunde Raportează recenzia

, 22 decembrie 2025

Curierii nu sunt verificați, nu răspund la telefon după ora 16, dacă le spui o observat-o îți răspund obraznic, ca nu m ai urca un etaj, ca nu e obligatoriu, ma va chema la mașină data viitoare, deși tot rl a greșit pt ca nu a livrat în timp util coletul.in linii mari, experienta mea cu curierii este una nu tocmai buna, sunt impertinenti, își fac programul cum vor ei...este de lucru
Răspunde Raportează recenzia

, 05 decembrie 2025

Experiență extrem de neplăcută cu Fan Courier – Alba Iulia. Pentru o comanda confirmta de Fan Curier prin SOxxxxxxxxxxxxx / 05.12.2025, curierul nu a venit să ridice coletul, deși am așteptat toată ziua. La apelul telefonic, dupa 2 ore de asteptare cu robotul in casca, reprezentanta (Simina) mi-a oferit informații contradictorii: mai întâi că „nu am chemat șoferul”, deși nu există această opțiune la generarea AWB-ului, apoi că nu mă poate găsi în sistem nici după nume, nici după numărul comenzii. După ce am menționat o posibilă sesizare la ANPC, comanda a fost „găsită” imediat. Mi s-a spus că șoferul și-a încheiat tura (deși era ora 16:32 și programul este până la 17:00), apoi mi s-a oferit numărul lui de telefon pentru a rezolva problema. De asemenea, s-a afirmat că m-ar fi sunat curierul la ora 14:00, lucru neadevărat — nu există niciun apel ratat, telefon deschis toata ziua. Per total, explicații neclare și contradictorii, lipsă totală de profesionalism și zero responsabilitate față de clienți. Serviciu dezamăgitor.
Răspunde Raportează recenzia

, 11 noiembrie 2025

Cea mai proasta firma de cureriat nu o recomand,din 8 pachete comandate de pe acelasi site la aceiasi adresa au ajuns doar 5 si restul trimite notificare ca adresa este gresita
Răspunde Raportează recenzia

Buna ziua, ati primit comenzile la care va zice ca adresa este gresita?


, 01 septembrie 2025

Cea mai NESERIOASĂ firmă de curierat. NU apelați la serviciile lor!
Răspunde Raportează recenzia

, 14 august 2025

Cea mai proastă firmă sau cei mai neserioși curieri? Văd că lumea într-adevăr e foarte nemulțumită. Am un colet de primit, plătit online, îl aștept. Problema e că m a sunat un curier ieri să mi spună că ajunge coletul în 10 minute, care s au tranformat în 3 ore încare nu am putut face nimic deoarece am așteptatcoletul, iar după i am scris un mesaj văzând că nu mai dă nici un semn, dar la fel, nu mi a mai răspuns. Coletul n a ajuns nici astăzi 14.08.2025. Nu am mai pățit asta cu nici o altă firmă, poate doar să mi arunce o privire în scârbă, dar totuși nu m au făcut să aștept degeaba. După ce că le dai și lor ceva că ți e milă, mai au și figuri în cap, frate.
Răspunde Raportează recenzia

, 13 august 2025

Nu recomand aceasta firma.Aveti altele mult mai serioase
Răspunde Raportează recenzia

, 07 august 2025

Coletul a plecat de 3 zile din Bucuresti catre Iasi . Nici dupa 3 zile , nu a ajuns . Nu ai cu cine sa iei legatura , sa afli niste informatii . Pacat de firmaq asta , care acum ceva ani in urma , chiar isi facea treaba .
Răspunde Raportează recenzia

, 29 iulie 2025

JALNICI,.. NU VIN SA ADUCĂ PACHETELE ACASĂ,... DUPĂ CARE TRIMIT MESAJ CĂ NU SĂ PUTUT LIVRA PACHETUL ȘI EȘTI NEVOIT SĂ MERGI LA PAULESTI, UNDE MAI STAI O ORĂ PENTRU CĂ NU ÎL GĂSESC ȘI EȘTI TRATAT DE PARCA TU AI FI DATOR,.. NU RECOMAND, RĂMÂNEȚI FĂRĂ PACHET. RUȘINE, RUȘINE, RUȘINE
Răspunde Raportează recenzia

, 13 iulie 2025

nu recomand fan courier! Dau 2 stele Cu indulgenta ca am reusit totusi sa rezolv prin SERVICIUL CUSTOMER CARE SI MAILURI insa am avut o experienta proasta! O data mi s a inchis telefonul in nas pt ca operatoarea a refuzat sa mi faca sezizare de modificare a adresei,pe motiv ca sa ma "adresez" expeditorului dar de fapt coletul era in depozitul din focsani si din bunatatea mea nu am facut reclamatie la ANCOM pt ca si Eu s call center si am avut mila ca aceasta duduie sa nu si piarda slujba si a doua oara telefonic mi s a zis ca voi fi "transferat" la alt operator si mi s a inchis apelul,asta dupa Ce am sezizat o problema la fanbox ca am incarcat un colet dar plata nu mi a dat o sa o efectuez acolo,ei trimitandu mi mie un curier la blocul meu sa achit si pt ca n am raspuns prima data la telefon ,nu prea a avut deschidere sa inteleaga acest lucru, bine , de acest lucru nu ma plang pt ca la 90% din firme se coboara in fata blocului in loc sa se vina la usa sau sa se sune la interfon but nevermind.
Răspunde Raportează recenzia

, 10 iunie 2025

De 2 luni sa schimbat soferul si este un nesimtit si un badaran cere bani in plus,spune ca nu are sa'ti dea rest si te ia in ras,sunt cei mai neseriosi,nu iti da chitanta nu iti arata awb'ul nimic😡 dezgustator si lipsa de respect!
Răspunde Raportează recenzia

Foarte mare dreptate, eu o dată am fost la muncă și nu eram acasă și am spus unui membru din familie să îmi ridice coletul, curierul a cerut cu 105 lei în plus iar membrul din familie mi-a spus ca așa i-a arătat pe tabletă, incredibil așa ceva, șoferul este un ipocrit din toate punctele de vedere, după acest incident mi-ai fost returnate 4 colete, fără să fiu sunată sau să primesc mesaj, pur și simplu îmi returnează coletele! Am încercat să îi contactez dar nimeni nu răspunde! O firmă mai rea ca asta nu am mai văzut!


, 05 iunie 2025

Am avut o experienta pe care nu o doresc nimanui. Trebuia sa primesc o camera de supraveghere din Craiova dusa la reparat si surpriza mare a fost ca nu a venit a doua zi la Garla Mare Mehedinti, ci a venit dupa 3 zile, dupa ce a fost plimbata pe la Sibiu si prin alte parti din tara. Este cu adevarat cea mai proasta firma de curierat din tara. Asa ca evitati pe cat posibil aceasta firma Fan Curier. Nu sunt de vina soferii, ci sefii lor de la cebtru care isi bat joc de clienti.
Răspunde Raportează recenzia

, 20 mai 2025

Am avut pentru sâmbăta o comanda,am amanat-o din aplicaţie pentru livrare luni,Luni bineînţeles curierul nu mi-a mai ridicat comanda de la sediu,am sunat la ei şi mi sa spus ca va veni marţi,am sunat azi de dimineaţa am vorbit cu,curierul i-am zis dacă ma poate suna şi pe mine înainte cu 5 minute în intervalul orar 12, 12-30 deoarece atunci voi fi plecata după băieţel la gradi a zis ok,după sa ma trezesc la ora 11 ca,comanda mea este lăsată la FAN BOX ,acolo m-am întâlnit cu un domn plin de nervi ca i sa spus ca i-au dus Coandă la Fan box ca nu l-au găsit acasă omul fiind acasa!
Răspunde Raportează recenzia

, 06 mai 2025

Am 3 colete de ridicat si nu reusesc la nici un nr de contact sa discut cu nimeni, asa ceva nu am pomenit. In fiecare saptamana am cate un colet de ridicat sau chiar mai multe si niciodata nu dau de nimeni la telefon, asta in masura in care doresc sa ma duc la depozitul din PAulesti sa mi-l ridic singura, am zis sa sun sa fiu sigura ca sunt acolo sa nu bat drumul degeaba dar....nu raspunde nimeni la nici un nr de telefon, am stat si 30 min in asteptare sa ascult muzica.
Răspunde Raportează recenzia

, 04 mai 2025

Am facut comanda prin olx din bradeni judet sibiu.astept coletul de 3 saptamani! Am sunat in disperare la sediul fan curier arondat.a raspuns cineva abia acum vineri care a spus ca se rezolva.sper ca mai astept inca 3 saptamani! Sper sa fie vazut acest mesaj.multumesc.
Răspunde Raportează recenzia

, 23 aprilie 2025

Dezgust, acum m-am intors de la ei, nu le mergea sistemul iar asta parea sa le pice bine, erau pe petrecere. Respect minim fata de clienti, lipsa de empatie.
Răspunde Raportează recenzia

, 21 aprilie 2025

Cea mai proasta experienţa. Sunteţi odiosi!
Răspunde Raportează recenzia

, 29 martie 2025

nişte jegmănitori...percep taxă şi de la expeditor şi de la destinatar....200 gr. colet,100 km.---55 lei...feriţi-vă de FanJegmănitor...!
Răspunde Raportează recenzia

, 18 februarie 2025

Jaguri.nu sant altii care sa raspunda cand suni?Am pierdut 1 ora sa i sun .dar sant morti
Răspunde Raportează recenzia

Trebuia să îmi vină o comanda şi nici nu m au sunat şi îmi dau e-mailuri ca m au sunat şi nu m au putut contacta. DAR NU AU SUNAT!!!

Ce mai proasta firma de curierat cu cei mai neseriosi angajati!!! Cand dau amanare la un colet, nefiind acasa sa il ridic, si aman de azi pentru maine, nu se mai sinchisesc sa aduca a 2 a zi coletul, il lasa la sediu.

Nu recomand această firmă de livrare zero implicare ,nu mi-au livrat un colet şi la expeditor le-a zis ca a livrat coletul şi eu nu am primit nimic , m-au ţepuit fan curier nu Recomand


, 13 februarie 2025

Cea mai proasta experienţă cu o firma de curierat!nu au livrat coletul la adresa şi l-au adus înapoi dar nici pe mn nu m-au sunat sa mi-l returneze!şi alte comenzi care au stat cate 2 chiar 3 săptămâni la ei in depozit!
Răspunde Raportează recenzia

, 29 ianuarie 2025

Bine că am vizualizat recenziile să ştiu ce fac pe viitor! Am trimis un colet şi a trecut trei săptămâni şi îl ţin blocat într-un judeţ! Am şi ar de trei ori timp pierdut până au răspuns, şi nimic , am completat formularul la un sediu Fun curier, şi nici aşa ! Este sub orice critică! Ne merităm soarta !
Răspunde Raportează recenzia

BUNĂ ZIUA. MIE MIA PUS CARDUL DE LA BANCA IN POSTA .NICI MACAR NU MA ANUTAT


, 17 ianuarie 2025

Cea mai de rahat firma de curierat posibila! Mi s-a intamplat de doua ori sa imi ajunga produsuele comandate facute praf! Ce mama dracului le faceti fratilor de pe o zi pe alta acolo la voi in depozit de ajung in halul in care le-am primit??? Si daca ii suni, nu-i vina lor. Nesimtiti la cote maxime!
Răspunde Raportează recenzia

Cea mai proastă firma cu cei mai nesimţiţi lucrătorii care transportă coletele !!!am dat comandă pe 4 decembrie comanda a ajuns la ei pe 9 ianuarie şi trebuia să vină pe 11 ,12 maxim şi au zis ca m-a sunat şi nu am răspuns da vina pe oameni acum mai dat retur şi nu mai pot recupera nici coletul nici bani mai mare ruşinea !!


, 14 ianuarie 2025

Cea mai stresanta firma de curierat este =fan curier= soferii parca sunt facuti toti intr-o matrice : obraznici, fara bun simt ,nu-si cunosc atributiile sau se fac ca nu le cunosc .Nu mai vorbesc de indemanarea lor ca soferi din moment ce se tot plang ca nu pot intra pe o strada sau alta ,unde ceilalti curieri, vecinii sau alte masini circula fara probleme.
Răspunde Raportează recenzia

, 13 ianuarie 2025

o firma de rahat, am dat comanda in 13.12.2024 , din 19.01.2024 coletul a stat blocat in depozit, iar pana la urma coletul apare livrat dar....nu l- a mine, l-au facut retur. Mai mult de atat nu ai cu cine sa vorbesti, nu raspund la nici un nr de telefon. O sa le fac reclamatie le Protectia Consumatoruli. nu merita nici macar o stea.
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 2 ani

Cea mai jalnică firma de curierat nu va recomand sub nici o forma mi sa trimis un pachet cu ei in 3 decembrie şi nu mia ajuns niciodată cu toate că am făcut 3 sesizări telefonice şi am vorbit numai cu personal de cea mai proasta calitate că nu au fost în stare să-mi rezolve situaţia 😡🤬
Răspunde Raportează recenzia

Fan curier o firmă da cacao maro,vin cu colete la fan box nu intră în nicio cutie şi se întoarce la sediul în condiţia in care adresa mea este în drumul lor ruşine să vă fie! Puneţi oamenii pe drumuri! Voi de unde vă luaţi bani nu de la oamenii? Înseamnă că nu aveţi nevoie de bani !!! Ieşiţi de pe piaţă şi lăsaţii pe alti care sânt mai competenţi!!!! RUŞINE

Nu mai faceţi comenzi pt Fan Curier nu s buni de nimic Ruşine Fan Curier toată lumea care faceţi comenzi de oriunde şi de pe TEMU vorbiţi online cu ei şi refuzaţi furnizorul de colete Fan curier ei pot sa i blokeze din start sa se apuce de altceva şi să i lase pe alţi mai competenţi,cărora le place ceea ce fac !


, în urmă cu 2 ani

Am avut cea mai neplăcută experienta cu Fan Courier. De o săptămână sta coletul meu în depozitul de destinaţie din Bucureşti, fără a fi dus la easybox. În colet se afla alimente pentru Crăciun, care, probabil vor ajunge de Paşte. Am sunat de zeci de ori la callcenterul lor, bineînţeles ca nu răspunde nimeni. Am scris de trei ori la serviciul lor cu clienţii, dar nu am primit nici un răspuns. Urmează sa fac o plângere la ANPC. Asemenea firme de curierat nu ar trebui sa existe pe piaţă. Sunt doar o caricatura de firma, cu pretentii de livratori. Jenant, sa le fie ruşine! NOTA 1 cu steluţe!
Răspunde Raportează recenzia

Un colet Yalco din 13 12 nu l-am primit deşi suntem an 22 12

Cei mai neserioşi. De 2 ori în luna dec 2024 mi-au creat probleme. Odata mi-au pierdut un colet luat din greşeală din Bacău şi dus prin Bucureşti. A doua oara am iar un colet care sta în depozit de peste 10 zile şi nu se mişcă de acolo. Ar trebui desfiinţaţi. Când am comandat marfa am insistat la furnizor sa trimită cu alt curier dar nu au putut.

Hai sa sabotam firma asta... toată lumea sa comande orice vine prin Fan şi sa nu plătească coletul... hai sa ii băgăm în faliment

Faceţi că mine vorbiţi sa nu va livreze coletul prin FAnA le da blok şi o să mai ia colete la sfântul aşteaptă!


, în urmă cu 2 ani

Jalnic!!!!! Sunt de o joasă calitate!!! Voi posta peste tot !!!în ciuda ce mi s a întâmplat astăzi!!!!
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 2 ani

Cum e posibil să fii de trei ori prost la un singur colet . În primul rând coletul a venit la sediu în loc să vină la adresa aşa cum a fost solicitat . În al doilea rând mesajul de anunţare a coletului ca este la sediu a fost trimis după 4 zile. Şi pe lângă toate acestea când am fost să ridic coletul , mi au spus ca au returnat coletul fără a mă anunţa cu o zi înainte ca este ultima zi în care îl pot ridica! Şi tot ce au putut să facă este să mă pună să fac o mizerie de sesizare doar ca să fiu anunţată mai târziu ca nu se poate face nimic !
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 2 ani

Am colet la ei de o saptamana.Orice tentativa de a-i contactat a esuat.Sunt cea mai slaba firma de curierat din tara de departe.Nu recomand nimanui sa lucreze cu ei cel putin in Arad.
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 2 ani

Fan Courier este o companie neglijenta! Curierul nu m-a sunat. Curierul a lasat coletul in cutia postala, fara sa solicite pin de livrare. Serviciul telefonic customer service a raspuns neprofesionist, neproductiv si sfidator. Totala lipsa de respect fata de client. Fara furnizarea pin-ului de livrare coletul poate fi lasat oriunde. Un serviciu de curierat de-a dreptul periculos in cazul in care expediezi/primesti documente originale.
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 2 ani

Lasă mult de dorit, neserioşi nici nu te sună sau msj.cand îţi aduc comanda doar îţi trimit msj. că te-a căutat şi nu te-au găsit. La relaţii cu clienţii nici nu mai zic am stat în telefon 35 de min. că proasta. Sunt de tot râsul!!!!!
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 2 ani

O companie foarte neglijenta. Nu mi-au preluat coletul pentru că era ambalat "necorespunzător" (cele 2 cutii erau puse într-un plic de hârtie mare şi apoi într-un sac, pentru siguranţa). Se aşteaptă ca toţi clienţii să aibă materiale de livrare specifice acasă când asta nu e responsabilitatea clientului! Eu nu am firma de curierat ca sa cutreier întreg Bucureştiul după materiale de livrare, de aia apelez la ei. Daca nu ar mai da cu sacii/cutiile alea de toţi pereţii nu ar mai fi nevoie ca ambalajele sa fie "corespunzătoare". De asemenea, am sunat de doua ori într-o zi să le specific data în care trebuie să ajungă, şi bineînţeles că nu au ţinut cont de asta, deşi am vorbit cu 2 oameni care ambii mi-au confirmat data aleasa. O companie care da dovada de aroganţă în relaţia cu clienţii. Suntem în 2024. Serviciile oferite de ei lasă mult de dorit.
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 2 ani

Cea mai proasta companie de curierat. Daca as putea, as da review cu minus. Ceri livrare la adresa/usa si te trezesti ca iti lasa coletul unde vor ei...vecini, FANbox, magazinul de langa.....si toate, fara acordul tau. Ii suni sa remediezi problema si te plimba de la o persoana la alta si tot nu rezolva. Sincer, nu voi mai apela niciodata la ei si observ ca multi dintre cluenti fac acelasi lucru
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 2 ani

NESERIOŞI la superlativ În general am cooperat foarte bine cu firmele de curierat de când au apărut pe piaţa din România, dar experienţa cu FAN Courier mi-a lăsat un gust amar. Am comandat o masă portabilă de masaj care mi-a fost livrată prompt firmei de curierat chiar în a doua zi comenzii făcute pe site. Stă de marţi, 08.10.2024, (o săptămâna a făcut ieri!) în depozitul din Piteşti amânându-mă zilnic susţinând că nu au maşină de transport pentru colete mari pentru locaţia din Piteşti. Răspunsul primit zilnic este "mâine va fi la dvs". Aştept.........
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 2 ani

Dintre toate firmele de curierat, mari sau mici, astia sunt de departe cei mai neseriosi atat ca si curieri cat si conducerea. S-au vazut mari si nu mai tin cont de client mai ales de cei care au contracte mai vechi de 10 ani cum am fost eu. Serviciul clienti este execrabil, nu mai fac fata la cate plangeri au si totusi rezizta pe piata. Sunt in cadere libera oricum. Ai o problema de transport din vina lor si paseaza mereu vina asupra clientului sau destinatarului, niciodata nu e vina lor cu dovezile pe masa. Sunt idioti cu I mare, ca sa nu zic altfel. Am trecut cu vederea luni de zile de plangeri ale destinatarilor, insa vina era exclusiv a curierilor, vina pe care fan curier nu si-a asumat-o. Si cine a platit pentru nesimtirea lor ? Tot clientul, ca mine. Sa lucreze cu ei cine vrea, pe mine m-au pierdut ca si client, probabil ca cei 2000 de euro lunar pe transporturi de la mine erau prea putini pentru ei.
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 2 ani

Personal slab pregatit,aroganti pe banii clientului.
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 2 ani

Fan Courier cea mai slaba firma de curierat din Romania. Imi trimit mesaj ca va ajunge coletul, iar dupa 3 zile nu este livrat si mai mult la tracking AWB scrie colet refuzat, cand ei nici macar nu au venit sa-l livreze. Apoi sun la ei, ca sa rezolve problem, nu se intampla absolut nimic. Drept pentru care le spun ca o sa sun la firmele de la care am comandat si care au facut expeditia prin Fan Courier si o sa le fac sesizare sa nu mai foloseasca serviciul lor de curierat , iar doamna de la FAN imi inchide telefonul in nas. Profesionalism si politete ZERO
Răspunde Raportează recenzia

O "firma" care nu are gram de respect pentru clienţi. Curieri care îşi bat joc de oameni şi de bunurile pe care noi le plătim. Şi curierii sunt imaginea angajatorilor. Sfat... alegeti orice alta firma de curierat. Poate ca în ziua în care nu mai au clienţi şi îşi inchid porţile o sa înţeleagă ca ei au existat pentru ca noi existam şi noi le-am plătit salariile. Salarii NEMERITATE! SERVICII INFECTE!


, în urmă cu 2 ani

După ce curierul a fost la Predeal,eu locuind la Timişului de Jos,a venit la ora 16/40,având comanda prin OLX,a refuzat sa ridice o bicicleta pentru copii,deoarece am desfacut-o,şi acum dădea cu virgula fiind 2 cuti,este a n oara când aceasta firma îşi bate joc,OLX mergând în continuare pe mana acestei firme care este total depăşită.Acum cumpărătorul trebuie sa facă o noua comanda,astăzi este Vineri,mâine este Sâmbăta nu se lucrează,noi muncim cu spor...
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 2 ani

Azi ma suna o fetiscana de la Fan courier(Tulcea), si ma intreaba daca vreau sa imi ridice un plic...era sa ii spun ceva la modul si aroganta cu care s-a adresat....si la cum mi-a trantit telefonul in nas (fara sa imi mai zica la revedere sau un mod de incheiere al apelului conform profesionalisumului de care trebuia sa dea dovada) cand i-am spus (in mod politicos) ca eu nu am timp, si ca ma grabesc si ca rudele meu au pregatit totul pentru preluare, (eu fiind in momentul acela in timpul muncii) ...dar poate doar citindu-si comportamentul in mediul online...isi vor da si ei seama ca lasa de dorit serviciile lor.
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 2 ani

Nota 1 e prea mult ptr ce servicii oferă. Nu întru în detalii sa povestesc experienţă cu ei, ptr ca' mi pierd energia şi timpul, dar m' am gandit ca e util sa ştie oamenii sa' i ocolească. Sunt asa multe firme de curierat acum, încât avem de unde ALEGE. DE EXEMPLU, IN ZI LIBERA PENTRU COMUNISTUL FAN CURIER (15 AUGUST), FIRMA SAMEDAY A ADUS 2 COLETE. Eu nu i' am ales pentru serviciile de livrare, ci expeditorul. Ceea ce vreau sa va transmit DRAGI MANAGERI ai Fan Curier. DACĂ NU PUNEŢI ACCENT PE A AJUTA INTR- ADEVĂR CLIENTUL, A AVRA ANGAJAŢI DISPUŞI SA VORBEASCĂ FRUMOS, degeaba va lăudaţi pe Situl oficial ca sunteţi primii din ţară care a adus acest serviciu acu' o mie de ani, toamna. Aţi rămas în urmă din păcate tot la acele vremuri, acum aveţi concurenta şi servicii de RAHAT!
Răspunde Raportează recenzia

Niste ordinari! Au zis că vin sâmbătă între 12 şi 2 sa ridice coletul şi nu au venit deşi am stat acasă conform intelegerii, dar nici măcar nu au anunţat. Au venit în schimb luni fără să anunţe nimic, nu au găsit pe nimeni acasă şi au anulat de la sine putere comanda fara să anunţe, noroc că am dat eu telefon să văd de ce nu mai ajung odată să execute comanda. Îţi vorbesc cu tupeu şi obrăznicie de parcă ei te plătesc pe tine sau îţi fac serviciu gratis. Părerea mea este că au prea mulţi clienţi în ciuda prostului lor renume (dacă te uiţi pe comentarii pe internet despre Fan Curier te ingrozesti) iar patronul trebuie sa fie unul din băieţii deştepţi ai României care se pisa pe populaţie.


, în urmă cu 2 ani

Management defectuos...angajatii au ajuns sa-si bata joc de clienti Din doua telefoane sau cu putina intuitie, ajungi la un baiat in spate ,iti aduce coletul in cateva secunde ...o spaga si s-a rezolvat imediat Asta ar trebui sa faca si arogantii din fata ,nu la spaga ci la timp ma refer ,numai ca ei te intarzie sau tin doua trei ghisee inchise in permanenta RUSINEEEEE nici coada la lapte si paine din era comunista nu era asa FUGITI CAT PUTETI DE FAN CURIER CONSTANTA
Răspunde Raportează recenzia

Cea mai proasta firma de curierat din Romania fugiti cat puteti, la telefon stati juma de ora si nu raspunde nimeni, coletu vine peste 2 saptamani si cand te duci la ei mai si rad si fac in bataie de joc si nici nu l gasesc


, în urmă cu 2 ani

de 3 zile mă mint că îmi ajunge comanda şi nu a mai ajuns, nesimţire totală!!!
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 2 ani

Cea mai proasta firma de curierat.Nu respecta niciun termen de livrare,de la relatii cu clientii te mint ca e in curs de livrare sau invoca tot felul de motive.Sfatul meu este sa nu ezitati,acolo unde site urile dau posibilitatea,sa va alegeti curierul.Din pacate nu toate au optiunea si ajungem la mana caricaturilor de la fan care isi bat joc de noi pe banii nostri.
Răspunde Raportează recenzia

Nu ştiu dacă e cea mai proasta. Dar e de nota -1

Cei mai neserioşi.De trei zile am primit SMS că mi se livrează coletu,sunt in aşteptarea lui,sun curieru nu răspunde,sun firma de curierat ,mă pune in aşteptare şi nici după 50 minute nu a răspuns.

Eu am o coamanda facuta pe 31 , Lunea sau martea aceasta trebuia sa imi ajunga.. si deja suntem pe 9, n am stiut ca acest depozit are atatea recenzii proaste, niciodata n-am patit asa ceva cu Fan Curierul


, în urmă cu 2 ani

Dezamagire. Desi pe coletul meu scria " fragil",, ambele sticle au ajuns la mine, zob. Nota zero, daca exista.
Răspunde Raportează recenzia

, 27 iunie 2024

SLABI. SUNTETI PRAF. IMI DATI REFUZ LA COMANDA, CAND SUN MI SE CONFIRMA CA A DAT CURIERUL, CA NU STIA SA FOLOSEASCA APARATUL ALA, RECUNOSC SI CEI DE LA BIROURI CA E VINA CURIERULUI, SI CAND SUNA CINEVA MAI SUS, IERARHIC VORBIND, SPUNETI CA AM DAT EU REFUZ PRIN TELEFON, CAT DE NESIMTITI SA FITI? SA DATI FALIMENT CA SUNTETI ULTIMII OAMENI. SUN DE 100 DE ORI NU RASPUNDE NIMENI, SI LA SEDIU SUBT PASAT DE LA UNU LA ALTU. FA-LI-MENT. JALNICILOR
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 2 ani

Sunteţi praf!!! Ieşiţi de pe piaţa dacă nu sunteţi în stare sa va faceţi treaba.
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 2 ani

Nici o stea nu merită. Cea mai proasta companie de curierat! Mi-au creat foarte multe probleme din cauza ca nu mi-a ajuns in 10 zile actele! Curierul, efextiv nu stia sa lucreze cu aparatul sa descarce AWB-ul ! Pierdere de timp şi nervi!’n
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 2 ani

Nu recomand stai la coadă şi după care îţi zice că nu ia coletul fara cutie.....
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 2 ani

NESIMTITI, de a dreptul nesimţiţi! Nu răspund la telefon (6 apeluri intr o singura zi) Spun ca au încercat livrarea, desi am fost acasă şi nu a sunat nimeni la usa/ interfon; Apoi te trimit la sediul lor care e în capătul celalalt al oraşului pt ca ei "au incercat". Oribil comportament; mai plăteşti şi ca fraierul servicii de curierat ca să pierzi după 2 h în trafic sa intri în posesia coletului platit. Ar trebui închişi!
Răspunde Raportează recenzia

Nu mai merita sa folosim a easta companie. Nu mai suntem anuntati ca avem colete de ridicat. La telefon stai ca un fraier cel putin 40 de minute!


, în urmă cu 2 ani

Doamne fereşte câtă nesimţire !!! Nu mi vine să cred ca este adevărat !!Aştept să ridice coletul de pe data de 17.04 După 3 zile nu ştiu cum dar a anulat comanda pe motiv ca nu am răspuns la telefon sau ca nu am fost acasă .S a făcut iarăşi cerere să vină să l ridice (adică pe data de 24.04 şi tot degeaba 🤬🤬🤬De precizat ca suntem pe 2.05 .2024 Deci sunt 3 săptămâni de când aştept . Am tot sunat la ei le am făcut şi plângere …. ŞI TOT DEGEABA ! Mă simt ca în filmele cu prosti . Nu înţeleg ce are băiatul ăsta ?!?!? Ce mă enervează la maxim e ca şi colegele lui încearcă să l acopere . Nu am mai păţit aşa niciodată . Mi se pare foarte ciudat ce se întâmplă . Oricum : De precizat ca nu şi merită nici măcar jum de stea 👎👎👎👎
Răspunde Raportează recenzia

Aveti perfecta dreptate, sunt nişte nesimţiţi care se acoperă unul pe altul, nu iti furnizeaza nicio informaţie concreta

Stai liniştit de pe acum ca , dacă nu şti ce se intampla sigur e ceva rău. Mie trebuia sa îmi ducă un televizor de 50 inch în 3 sau 4 zile livrarea. Au întârziat 14 zile şi a ajuns spart ecranul şi cutia făcută praf şi lipita cu scotch. O cutie pe care nu o poţi rupe cu mana la cât de gros eta cartonul făcut. Deci îşi bat joc de oameni. Trebuie sa răspundă în fata oamenilor intr- un fel. Dar din ce am citit, toţi s- au resemnat cu pierderi, stricăciuni şi lipsuri din pachetele trimise cu ei. I- aţi adio de la ceva bun, sigur e ceva naşpa.


, în urmă cu 2 ani

Nu merita nici măcar o stea. Tot timpul percep taxe pt kilometri exteriori deşi nu e cazul, nici nu te suna şi primeşti mesaj ca sa încercat livrarea ' Cea mai proasta firma de livrări colete. Ar trebui sa îşi oprească activitate în stilul asta de lucru pe care îl au!
Răspunde Raportează recenzia

Asa am patit si eu cu ei coletul era 80 lei taxa de la Targoviste la sediu la Suceva 20 lei si pentru 33 kilometri de la suceava am fost taxat cu 100 lei pe motiv ca s-a incercat livrarea in 2 zile, cand de facpt curierul nici nu a sunat doar da bifat- avizat adresa gresita. Nesimtiti si exagerat de scumpa expedierea cu ei. Nu recomand nimanui si nu e primul colet de la ei cu probleme. Sunt multe alte companii de curierat mult mai ieftine. Si mai ok, curieri care chiar suna la livrare plus mesajul de aviz cu data livrarii.


, în urmă cu 2 ani

Este singura companie care ma va face sa renunt la un produs, daca furnizorul livreaza doar cu ei. Am avut o experienta neplacuta, cu telefoane zilnice la numarul din centrala pentru un colet care nu se mai trimitea la curier. Initial, coletul a fost comandat pt easybox, dar se pare ca era prea mare pt cutie. Cand m-au sunat nu am putut sa raspund. Cand i-am resunat am aflat de problema si mi-au transmis ca acum coletul e la depozit. Am sunat 4 zile la rand sa ii rog sa il livreze la adresa, zilnic imi spuneau aceeaai poveste, ca e in depozit, nu a fost pus in tranzit si ca vor adauga o nota, sa fie trimis la adresa. La al 4lea telefon de acelasi fel, mi-au spus ca e in depozitul din afara orasului si trebuie sa vin dupa el. Pai, nu imi pot pastra calmul si vocea placuta a 4a zi la rand. Am explicat pe un ton ridicat ca nu voi veni dupa el, povestind iar ce am zis zilele anterioare, pe un ton ridic. Baiatul mi-a inchis telefonul. Nu stiu ce cauta sa lucreze acolo. Am revenit vorbind cu o alta acritura, si auzind aceeasi poveste si de la ea, le-am spus sa imi dea numarul de la depozitul local. Pt ca imi era clar ca undeva se rupe firul comunicarii intern al fan courier. Abia dupa ce am vorbit cu depozitul local , acestia au repus coletul inapoi in tranzit. Deci orice comunicare cu centrala, se pierde undeva .
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 2 ani

Experienţa mea cu Fan Courier a fost una extrem de dezamăgitoare şi frustrantă. Am făcut o comandă pentru a trimite 9 cutii şi 3 geamantane la Bucureşti, programată pentru livrare vineri, 17 februarie 2024, pentru a putea primi cutiile cu lucrurile personale sâmbătă, 18 februarie. Am făcut toate aranjamentele necesare pentru a fi disponibili vineri, însă curierul nu a apărut şi livrarea a fost amânată fără nicio notificare până luni. Am sunat să aflăm motivul şi am fost întâmpinaţi cu o explicaţie incredibil de slabă - curierul nu ne-a găsit. Acest lucru este pur şi simplu inacceptabil, deoarece am fost disponibili toată ziua şi nu am primit nicio notificare sau încercare de contact din partea curierului. Am fost forţaţi să rămânem într-un apartament gol şi să pierdem alte planuri din cauza incompetenţei lor. Incompetenţa a continuat şi luni, upă ce curierul a preluat coletele, după două ore, ne-a sunat să ne informeze că geamantanele noastre nu pot fi trimise, deşi nu ne-a spus nimic atunci când le-a preluat iniţial! Am fost lăsaţi într-o situaţie extrem de dificilă şi neplăcută. A spus că ne vor întoarce doar geamantanele, însă m-am trezit cu toata cutiile în faţa blocului si 2 curieri muţi care nu ştiu nimic. Chiria la Bucureşti e achitată, biletele la tren cumpărate şi nu mai avem unde să ţinem toate cutiile. Este clar că serviciul oferit de Fan Courier este departe de a fi profesional. Angajaţii lor nu îşi fac treaba aşa cum ar trebui, iar lipsa lor de comunicare şi responsabilitate a cauzat mari probleme şi inconveniente pentru noi. Nu recomand cu siguranţă Fan Courier! Cautaţi altă alternativă, vă rog!
Răspunde Raportează recenzia

Din păcate nu sunteţi singurii cu experienţe neplăcute legate de Fan Curier. Pe o scară de 1 la 10 pentru cea mai neserioasă firmă, ei ocupă neindoios locul 10.


, în urmă cu 2 ani

Cea mai proastă firmă de curierat. Azi 12.02.2024 am renunţat la alt colet aşa zis livrat de FAN Courier. Eu plătesc transportul şi tot eu trebuie să alerg după curier să-mi ridic pachetul. De două ori anul trecut mi-au ajuns coletele făcute praf. Primul l-am ridicat şi când l-am desfăcut am văzut că e praf. Fă-i poze şi trimite la firma de unde am făcut comanda, bătaie de cap. Pe al doilea, l-am văzut de când l-a scos din maşină că e praf. Parcă îl adusese cu maşina de spălat rufe. L-am dat retur imediat. Acum ca şi alte dăţi trebuia să alerg eu după curier să-mi ridic coletul de parcă ei au plătit transportul şi eu trebuia să mă duc să-l ridic. Vai de mama lor. Numai bătaie de joc. De acum încolo, că nu m-am învăţat până nu o iau la m..e de mai multe ori am să specific la observaţii când fac comanda "fără sau NU FAN Courier ". Asta este experienţa mea cu această firmă de curierat.
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 2 ani

Este cea mai de rahat firma de curierat din România. Niciodată coletele nu ajung la timp, primesc email ca în data de ajunge coletul la destinaţie şi, surpriza ajunge după 2 zile. Curierii nu livrează la destinaţie ci te pun sa mergi la o anumita locaţie unde le convine lor şi nici măcar nu au bunul simt sa anunţe. Când suni la call center te tratează urat şi vorbesc urat. Urăsc când comand ceva şi e livrat prin emag. Dacă ar exista nota -1 as da cu mare drag.
Răspunde Raportează recenzia

Pe lângă faptul că întârzie livrarea, mai nou, se fac că au greşit adresa de livrare şi desfac coletele şi sustrag bunurile. Când am sunat la firma după produsul comandat şi am făcut reclamaţie că nu a sosit, cei de acolo au făcut investiţii şi au aflat că în cutie nu era decât cartoane şi pungi, produsul dispăruse pe traseu. Aşa că, propun să dispară firma asta împreună cu patronul ei care nu-şi plăteşte bine angajaţii, de ajung să facă asemenea lucruri!

O firmă de toată jena În 4 zile nu sint în stare sa parcurgă 40 de Km Niciodată nu o sa mai îmi fac de lucru cu firma asta de kakt

Subscriu si eu , la mine au zis adresa incompleta ...

Azi am fost sa mi ridic comanda de 85 de lei si i am dat o bancnota de 100 de lei si nu am primit nici rest nici chitanţă si el a spus transportul este m-ai scump decat scria acolo si nu a fost in stare sa scoată o chitanţă javra (m am ofensat atat de tare pentru ca ma certat tata că i am lasat bani la o javra)


, în urmă cu 2 ani

Dacă aş avea posibilitatea să dau 0, aş face o, nu consider ca o mertati nici pe aceea. De fiecare data când sunt nevoită să mi trimite ţi coletele, trebuie să mă pregătesc cu multă multă răbdare, de funcţionalitatea aplicaţiei nici nu mai spun, iar calitatea serviciului call center lasă de dorit. O firmă de toată jena….
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 2 ani

Salut a mai întimpinat cineva problema sa i se retragă din cont de 3 ori mai mult decât suma care trebuia sa o achiţi pe un colet..şi cum îţi poţi recupera diferenţa de bani ...ieri pe data de 9-01-2024 am primit un colet am tras de 2 ori cu un card şi o data cu altul ni sa spus ca poate nu merge sistemul apoi l-am achitat numerar cind am verificat în aplicaţie surpriza banii erau retraşi
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 3 ani

Cei mai neserioşi, de la Sighetu Marmaţiei pe Valea Izei.
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 3 ani

Nu recomand fan curier sunt neserioşi,mi-au adus coletul făcut praf şi lipsea din produse, am găsit produsele sparte în interiorul pachetului, nişte nesimţiţi.
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 3 ani

Cea mai proasta firma de curierat din tara. Firma de curierat care isi alege cel mai prost personal…neseriosi Şi nesimţiţi !!!
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 3 ani

Sunteţi o firma de rahat.Am plasat o comanda pe data de 23.11.2023 Am fost anuntat telefonic că în cursul zilei de 30.11.2023 o sa primesc coletul Bătaie de joc Am pierdut toată ziua acasă cu telefonul in mana sa aştept curierul(P......i) .Sunteţi o firma de 2 bani V-ati bătut joc de clienţi!! Şi nici până acuma nu a ajuns coletul la mine! Ieri trebuia să ajungă un colet Acasă la mine în valoare de 1.179 de lei iar şoferu mă anunţă şi îmi spune că ajuns într-o destinaţie care nu trebuia. Şi că coletul va ajunge luni. I-am zis că eu nu aştept până luni . Şi mi-a spus telefonic că va ajunge la 6:00 cu coletul la destinaţie. După care îl sun cu o oră înainte îl întreb mai aveţi până ajungeţi? Şi îmi spune că în Maxim 40 de minute va ajunge Iar eu mai aştept încă 40 de minute şi îl sun după şi nu mai răspunde. !!! E normal să se întâmple aşa ceva? vă bateţi joc de clienţi!!
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 3 ani

Firma neserioasa. Am contactat firma că sa trimit un colet mi-am ales ziua şi orele şi nici nu sa prezentat. Nici măcar în SMS nimic. Şi clientul aşteaptă comanda. Am recurs la Cargus, iar dacă mă vor contacta voi anula expedierea cu ei.
Răspunde Raportează recenzia

Eu am mai colaborat si cargus si cu sameday si sunt ok au venit la timp in ziua ceruta de mine cu interval orar pana la orele 19:30. La orele 14 mi-a ridicat coletul cu 22 lei pe cand la Fan curier transportul costa in jur de 60 lei.


, în urmă cu 3 ani

Firma de curierat care isi alege cel mai prost personal…neseriosi, cu gura mare si needucati…pana la urma furnizeaza un serviciu dar se poarta de parca clientii le sunt datori…nicaieri in sfera serviciilor nu am vazut atata neglijenta si neprofesionalism! Fiind insarcinata am avut discutii cu un curier care nu dorea sa urce coletul la etaj ca e prea sus; altul a trimis la sediu coletul pentru ca nu am raspuns o singura data la telefon fiind cu bebelusul si apoi m-a pus in fata faptului ca coletul este la sediu sa il ridic iar daca nu il livreaza el in 2-3 zile. E ok asa? Instruiţi-vă curierii cum sa comunice si ce conduita sa aiba cand vorbesc cu un client…aceasta este pretentia mea. Pe cat posibil o sa evit aceasta firma.
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 3 ani

Cea mai proastă,părerea mea aştepţi după un colet foarte mult timp.
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 3 ani

Cea mai proasta firma de curierat din tara. Am avut o problema cu un colet din China, care cumva a ajuns la ei si nici macar nu m-au sunat. I-au facut retur in mai putin de 5 zile, cu toate ca am incercat sa contactez curierul 2 zile la rand, fara succes. Dintre toate numerele afisate pe internet, abia dupa ce am sunat la 3 dintre ele (situatie in care a intrat direct casuta vocala), am reusit sa vorbesc cu cineva de la call center doar ca dupa 10 minute pierdute sa mi se spuna ca ei nu ma pot ajuta cu nimic si ca pachetul meu deja a iesit din tara. Mi se pare penibil sa folosesti scuze de genul ca "numarul de telefon nu era complet" cand eu am primit mesaj pe numarul meu "incomplet" de telefon cum ca s-a incercat livrarea, dar a esuat. Nu mi se pare normal sa astept o luna dupa un pachet si sa mi se trimita inapoi dupa 4 zile in care o firma de curierat sa nici nu incerce sa ma contacteze, iar apoi sa dea vina pe mine din motive false.
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 3 ani

O ultima experienta neplacuta cu un agent, una din multele asemenea` desi atat limbajul , cat si comportamentul meu nu au fost de natura sa starneasca un conflict, respectivul a considerat ca trebuie sa ma expedieze cu formula << Du-te si plimba-te! >>, doar pentru ca m-am plans, pe buna dreptate, consider, ca onor firma de curierat nu anunta din vreme livrarea coletelor. Asa firma, asa angajati!
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 3 ani

Bună ziua, relatez situaţia mea: sunt mămică de bebe în vârstă de 3 luni, l-am rugat pe curier sa urce la etajul 1 şi nu a dorit, era mama cu bebele şi l-am rugat, dar mi-a zis ca o mai urcat la mine şi ca mama mea este vârstă deşi pana in acest moment eu am coborât tot timpul pentru coletele livrate de Fan Courier. Mi se pare urat din partea curierului sa îmi zică sa merg după colet la sediu dacă nu cobor. Mulţumesc!
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 3 ani

Total nemultumit. Daca nu te gaseste acasa nu te mai suna precum ca coletul e la sediu face ramburs imediat
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 3 ani

Neseriosi, neprofesionisti. Aplicatia fan curier exista degeaba, nu se respecta intervalul orar in care ai programat curierul. Dooamnele de la asistenta habar n au unde lucreaza si nu pot ajuta cu nimic. Deci daca te descurci singur, daca nu, la revedere
Răspunde Raportează recenzia

Cum sa furi din pachet? Este lipsa de profesionalism. Rusine sa va fie hotilor! Nu mai comandati nimic prin aceasta firma de hoti.

La Timisoara se fura din pachetele trimise prin Fan Curier. Nu mai comandati prin aceasta firma. Sunt niste hoti. Iar cei de la sesizari sunt nepasatori. Niste neprofesionisti.

Si-au pargat masina in fata masini mele, am incercat sa ii contactez dar ei nu mi au raspuns, nesimtiti ,o afavere neserioasa.


, în urmă cu 3 ani

nu este - o stea sa le pun , niste neseriosi....incarca oamenii cu pachete astfel incat nu le pot livra si le reintorc la sediu...spunandu -ti ca nu crede ca ajunge si nu stie...nici nu iti poate da coletul ca are prea multe in masina...
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 3 ani

Nu ofera AWB online pt preluare colete din afara tarii. Nu le introduc in sistem.Nu răspund la telefon, nu se deplasează la domiciliu. Nu contacteaza prin telefon sau email. Daca e vreo adresa care nu e pe placul lor nu se deranjeaza sa aduca pachetul. Am păţit o de 3 ori. Aici ka Buzau. Vorbesc urat cu personalul, răspuns foarte greu la relefon. Serviciul reclamatii este doar de forma. Nu se soluţionează nimic nici orin telefon , nici online.
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 3 ani

Au gresit adresa, au negat vinovatia lor pentru adresa gresita pe langa asta cer si taxa, sa nu mai zic ca nu au sunat sa o aduca la noi pana nu am sunat, in conditiile in care au spus ca ma vor contacta ei cat de curand posibil si nu au facut-o nici dupa 4 zile, daca nu sunam astazi o trimiteau înapoi la Shein, nu primeam comanda si nici banii.
Răspunde Raportează recenzia

La ce nr ai sunat ,ca ma chinui de 2zile sa sun şi nu răspunde la niciun număr nici macar Awb nu mi l au lăsat


, în urmă cu 4 ani

Bataie de joc.la ora 15 30 curierul nu mai poate fi gasit.trebuie mers la sediu 7 km dus7 intors,14 km ca avem program personalizat. Dai bani pentru transport si te duci tot tu dupa colet.
Răspunde Raportează recenzia

Bataie de joc fata de clientii Fan Courier. Mama mea a platit 41 de colete din care am primit doar 40, fara nicio explicatie sau scuza. Si cand s-a gasit in sfarsit pachetul ratacit de domnii in cauza, nu mai ajunge pachetul la mine din diverse motive: sa le spun exact continutul, in ce fel de ambalaj a fost trimis, cu ce fel de scotch a fost lipit, prostii din astea, de parca ce am eu in pachet este problema lor! Continua asa de peste 3 saptamani. Inca astept pachetul, care intre timp am fost anuntata caxa fost deschis sa vada ce contine. Repet, asta nu este problema lor, reprezinta violarea intimitatii si abuz in serviciu! Ai pierdut un pachet? Asta este, iti ceri scuze si il livrezi urgent, de indata ce l-ai gasit. Parerea mea...

Update: in primul rand, imi cer scuze pentru greselile de ortografie facute in celalalt comentariu. Ieri dupa-masa am primit cel de-al 41-lea pachet, cel care s-a ,,ratacit". Mai mare mi-a fost surpriza cand am constatat ca a ajuns aproape gol! S-au pretat sa fure din pachetul omului o cutie plina cu bijuterii de argint, niste haine, cateva perechi de papuci, niste genti si... lavete de bucatarie (dintr-un pachet sigilat de 50 de bucati, au lasat doar 4 lavete, macar de le-ar fi luat pe toate ca asa poate nu mai stia omul ca le-a pus acolo), printre altele. In fine, i-am rugat pe domni sa faca o ancheta interna sa vada ce s-a intamplat, sa speram ca se vor gasi ,,obiectele pierdute".


, în urmă cu 5 ani

Nu se poate contacta telefonic!!
Răspunde Raportează recenzia

Lipsă de bun simti din partea curierilor... In asa fel pierdeţi nişte clienţi care cumpără des. Char asa angajaţi oameni care vorbesc urât cu clienţi şi la pertu. Asa ceva nu am păţit niciodată


, în urmă cu 5 ani

Sunteţi o firma de rahat. Am fost avizat că în cursul zilei de 27.11.2021 o sa primesc coletul şi ce să vezi pe pagina de la fan curier la urmărire colet scrie că nu am fost găsit. Bătaie de joc. Am pierdut toată ziua acasă cu telefonul in mana sa aştept curierul(P......i) .Sunteţi o firma de 2 bani
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 5 ani

Greu de colaborat cu FAN Courier Păulesti. Debandadă şi rea voinţa. Raul, proastă organizare de de la sediul din Păulesti. Colete uitate în depozit şi asta în cazul când se ştia ca sunt medicamente transportate cu gheata. Colet uitat în depozit. Pus pe circuit după intervenţia mea la sediul firmei. Mergi acasă D-le( D-n@) şef!? Indolenţii puteţi fi dar acasă nu plătiţi de noi. Este a doua oara în câteva luni când daţi dovada de incapacitate de funcţionare normală!
Răspunde Raportează recenzia

Oamenii nu sunt profesionişti,bătaie de joc ,eu astept doua ore in telefon sa vorbesc cu cineva la serviciul clienţi. Faceţi plângeri la protecţia consumatorului sa le ardă amenzi, dacă aşa vom face cât mai mulţi poate se învaţă minte.


, în urmă cu 5 ani

Am făcut comandă pe 31.08. 2021, am fost avizată ca soseşte pe 02.09.2021 şi nici astăzi 08.09.2021 nu am mai primit coletul. Cât trebuie să mai aştept? Noroc că nu am efectuat plata. Nu cred. Am tot dat telefon la diverse numere, dar nu s-a rezolvat nimic. Sunteţi firmă serioasă? Nu cred! 😡
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 5 ani

Daca ati si raspunde la cele 3 numere de telefon afisate, ar fi minunat! Cum sa dea cineva o comanda, sau sa ceara informatii cand nu raspunde nimeni de cel putin 30 minute!
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 5 ani

Zero meritaţi amenzi zi de zi fancourier nu răspundeţi la telefon lăsaţi robotul să spună baliverne ,reclamatie la OPC Ploiesti meritaţi şi să va de-a amenzi zilnic vă bateţi joc de clienţi?
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 6 ani

V-ati bătut joc de clienţi!!Ce sa-i spun eu copilului , de ce Mosul nu i-a adus ce isi dorea? Ca a stat coletul o săptămână in depozit la voi. Ce sa mai fac cu el dupa Craciun ? Le-ati distrus surprizele copiiilor.
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 6 ani

Colete nelivrate la timp. Serviciul Relatii cu clientii jalnic! Suni ore in sir fara sa raspunda cineva!Lipsa de respect fata de clienti!
Răspunde Raportează recenzia

Azi,24.12.2020 am fost sunat de catre curier.Nu am putut raspunde imediat. Am telefonat curierului, care era la doar 50 metri de adresa mea, rugandu-l sa predea coletul. A raspuns ca el nu se mai intoarce. I-am spus sa astepte putin pana ce voi putea prelua coletul. A refuzat din nou. Frumos cadou de Craciun fiului meu.


, în urmă cu 6 ani

fan curier o fimă de escroci care nu au acopririre de livrare a pachetelor, cu analfabeţi funcţionali aroganţi şi nesimţiţi. Vă rog cţnd faceţi o comandă întrebaţi furnizorul ce companie face livrarea, dacă vă răspunde fan curier refuzaţi livrarea cu acestă companie de căc..... Am scris fan curier cu litere mici că aşa sunt în piaţa de livrare mici, escroci şi cu analfabeşi funcţionali. Ce mult mai mânca căc..... patronul fan curier pe la posturi de televiziune, ce sevici de calitate au etc. Îi pros.... s-au chior nu vede ce se scrie de compania lui??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Răspunde Raportează recenzia

dragi mei sunte ti nesimtiti rau 🤓🤗♡︎


, în urmă cu 6 ani

Distribuirea coletelor lasa de dorit... Soferii sa scape de distribuire cand nu esti acasa iti zic ca le duc la sediu la o anumita ora si cand ajungi la sediu constati ca ai batut drumul degeaba.. Si nu mai răspunde nici la telefon cand suni.
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 6 ani

Nu recomand nimanui. Soferii au intarziat la ridicarea coletului, au intarziat la predarea coletului, nu raspund la telefoane sau mint, spunand ca e numar incorect (desi numerele sunt de pe site-ul sau documentele oficiale). Desigur, nu e doar vina soferilor neprofesionisti, este si vina managerilor locali. Nu stiu cum de inca functioneaza o asemena companie.
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 6 ani

subscriu sunt foarte neprofesionisti!
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 6 ani

22 de minute de asteptare, atat am avut rabdare. Execrabil serviciu clienti!
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 6 ani

ZERO respect pentru clienti, slab de tot, la telefon nu pot fi contactaţi, Nimic bun, zero !!!
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 6 ani

Un colet neridicat de către destinatar a fost pierdut! Parere fff proastă. Zero , zero, zero barat!!! Zero profesionalism , zero respect, am dat 100 de telefoane degeaba!!! Hei, aveţi manageri, cu ce se ocupă???
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 6 ani

Neseriosi si neprofesionisti !!!!! Astept tichetele de masa pt salariati de 3 zile , si este imposibil sa ii gasesti la telefon ,iar site ul este varza , .Mi-am facut si cont pt a putea inregistra un tichet ,dar nu recunoaste nr AWB-ul ,,, daca in meniul principal de cautare il recunoaste , la inregistrare tichet NU ....Se mai lauda ca sunt si lideri pe piata ....
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 6 ani

Parere mea este ca va mişcaţi ca melci am o comanda de la emag în care trebuia să apară la desinatie pe data de 15-16 mai 2020 şi din pacate nici acu nu a sosit 02.05.2020 urat din partea curieratului ce munci prestati ca au multe comenzi dar în atâtea zile nu se putea expedia acea comanda urat din partea voastră o astept comanda poate o veni în 2021
Răspunde Raportează recenzia

Nu cred ca FAN courier ar mai trebui sa mai aibă clienţi DELOC! 0 stele


, în urmă cu 6 ani

Serviciul de relatii cu clientii este sub orice critica.
Răspunde Raportează recenzia

Nu recomand

, în urmă cu 6 ani

Astept banii pe un ramburs din perioada 20 Decembrie. Probabil curierul ii foloseste in interes personal.
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 7 ani

NESIMTITI ! Trimit un colet pt care se factureaza 16,66 lei livrarea si 4,76 rambursul si sunt obligat dupa cateva zile sa platesc 10 lei sub pretextul ca s-a marit pretul. Ba mai mult, cucoana de la birou cand am vrut sa-i explic ca facturare a avut loc inainte de scumpire mi-a trantit telefonul in nas. JAF LA DRUMUL MARE ! Sper ca organele abilitate sa se autosesizeze in urma acestui mesaj !
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 7 ani

NESIMTITI - putin spus! Primesc mesaj ca se livreaza coletul intre 9.00 - 17.00. Pentru ca lucrez pana la ora 16.00, ca sa nu se duca omul degeaba la usa mea, sun curierul si ii spun ca ajung la ora 16.30 cel tarziu. Si incepe circul! Ca el termina pe la 14.00 - 14.30 si nu sta pentru mine. Sa ma duc la sediu, in Paulesti. Ca daca stiu ca nu sunt acasa de ce comand. Tupeu ordinar! Pentru ca eu comand, ca multi altii, exista firme de curierat si el are serviciu. Si nu trebuie sa ii dau lui explicatii. Poate sunt prea ocupata, poate sunt produse care nu le gasesc decat pe net, etc.. Si ideea este ca aceste firme trebuia sa iti aduca pachetul la usa. Intr-o vreme a fost alt agent pe zona unde locuiesc si era un pic mai ... "de treaba". Il sunam cand eram aproape de casa si imi spunea unde este. Si ma duceam eu dupa el. Am ajuns sa sun la firmele unde comand si sa intreb cu ce curieri lucreaza. Cand aud de FanCourier, daca firma nu accepta expeditia prin posta - renunt! Din pacate unele firme lucreaza cu mai multe firme de curierat, sau pe site scrie una si pe urma te trezesti .... cu FanCourier! Si astepti si cate o saptamana pachetul sau nu il mai primesti!
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 7 ani

Părere? Oameni nesimţiţi fără obligaţi de comunicare.stai doua ore sa iei legătură cu iei. În final sa scape de tine, zice ca tine şi face ca ie, nu scăpaţi de stilul asta de a mintii. Mi sa spus în final ca pachetul se trimite azi (asta a fost unul mai jmecher) ma făcut sa cred. Magari
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 7 ani

Nu se respecta termenele de livrare. Se practica sistemul redirectionarii apelurilor catre diferite birouri fara a se rezolva problema
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 7 ani

La Ploiesti nu am avut probleme
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 7 ani

Fara niciun pic de respect fata de clienti, si dispecerii , si soferii, care, daca nu au chef sa vina la tine, mint ca te suna si ca nu ai raspuns...si uite asa ramai cu ochii in soare asteptand pe banii tai!
Răspunde Raportează recenzia

, în urmă cu 7 ani

RUSINE lipsa de restect fata de client, suni in localitatea respectiva iti raspunde bucuresti{ banuiesc sediu central} de fap alergi dupa colet si pe deasupra mai si platesti BRAVO RUSINE
Răspunde Raportează recenzia

Scrie o recenzie despre FAN Courier!

Oferă detalii despre propria experiență în această locație.