Recenzii despre FAN Courier
Recenzii
Cristian , 20 aprilie 2026
Aniros , 22 decembrie 2025
Client dezamagit , 05 decembrie 2025
Mihaela , 01 septembrie 2025
Catalin , 13 august 2025
Romeo ,Iasi , 07 august 2025
Claudiu , 13 iulie 2025
Cantor Nicoleta , 10 iunie 2025
Foarte mare dreptate, eu o dată am fost la muncă și nu eram acasă și am spus unui membru din familie să îmi ridice coletul, curierul a cerut cu 105 lei în plus iar membrul din familie mi-a spus ca așa i-a arătat pe tabletă, incredibil așa ceva, șoferul este un ipocrit din toate punctele de vedere, după acest incident mi-ai fost returnate 4 colete, fără să fiu sunată sau să primesc mesaj, pur și simplu îmi returnează coletele! Am încercat să îi contactez dar nimeni nu răspunde! O firmă mai rea ca asta nu am mai văzut!
Rebecca , 06 mai 2025
Petronel Costy , 29 martie 2025
Constantin , 18 februarie 2025
Florian , 13 februarie 2025
Cea mai proastă firma cu cei mai nesimţiţi lucrătorii care transportă coletele !!!am dat comandă pe 4 decembrie comanda a ajuns la ei pe 9 ianuarie şi trebuia să vină pe 11 ,12 maxim şi au zis ca m-a sunat şi nu am răspuns da vina pe oameni acum mai dat retur şi nu mai pot recupera nici coletul nici bani mai mare ruşinea !!
abigail , 14 ianuarie 2025
astal , 13 ianuarie 2025
Mihai , în urmă cu 2 ani
Fan curier o firmă da cacao maro,vin cu colete la fan box nu intră în nicio cutie şi se întoarce la sediul în condiţia in care adresa mea este în drumul lor ruşine să vă fie! Puneţi oamenii pe drumuri! Voi de unde vă luaţi bani nu de la oamenii? Înseamnă că nu aveţi nevoie de bani !!! Ieşiţi de pe piaţă şi lăsaţii pe alti care sânt mai competenţi!!!! RUŞINE
Nu mai faceţi comenzi pt Fan Curier nu s buni de nimic Ruşine Fan Curier toată lumea care faceţi comenzi de oriunde şi de pe TEMU vorbiţi online cu ei şi refuzaţi furnizorul de colete Fan curier ei pot sa i blokeze din start sa se apuce de altceva şi să i lase pe alţi mai competenţi,cărora le place ceea ce fac !
Cei mai neserioşi. De 2 ori în luna dec 2024 mi-au creat probleme. Odata mi-au pierdut un colet luat din greşeală din Bacău şi dus prin Bucureşti. A doua oara am iar un colet care sta în depozit de peste 10 zile şi nu se mişcă de acolo. Ar trebui desfiinţaţi. Când am comandat marfa am insistat la furnizor sa trimită cu alt curier dar nu au putut.
Alexandra , în urmă cu 2 ani
Stancu Delia , în urmă cu 2 ani
LeoSan , în urmă cu 2 ani
Adriana , în urmă cu 2 ani
Catalina , în urmă cu 2 ani
Oana , în urmă cu 2 ani
Ioana Gingu , în urmă cu 2 ani
Cristina , în urmă cu 2 ani
Serban , în urmă cu 2 ani
Mihaela , în urmă cu 2 ani
O "firma" care nu are gram de respect pentru clienţi. Curieri care îşi bat joc de oameni şi de bunurile pe care noi le plătim. Şi curierii sunt imaginea angajatorilor. Sfat... alegeti orice alta firma de curierat. Poate ca în ziua în care nu mai au clienţi şi îşi inchid porţile o sa înţeleagă ca ei au existat pentru ca noi existam şi noi le-am plătit salariile. Salarii NEMERITATE! SERVICII INFECTE!
Niste ordinari! Au zis că vin sâmbătă între 12 şi 2 sa ridice coletul şi nu au venit deşi am stat acasă conform intelegerii, dar nici măcar nu au anunţat. Au venit în schimb luni fără să anunţe nimic, nu au găsit pe nimeni acasă şi au anulat de la sine putere comanda fara să anunţe, noroc că am dat eu telefon să văd de ce nu mai ajung odată să execute comanda. Îţi vorbesc cu tupeu şi obrăznicie de parcă ei te plătesc pe tine sau îţi fac serviciu gratis. Părerea mea este că au prea mulţi clienţi în ciuda prostului lor renume (dacă te uiţi pe comentarii pe internet despre Fan Curier te ingrozesti) iar patronul trebuie sa fie unul din băieţii deştepţi ai României care se pisa pe populaţie.
Mos Martin , în urmă cu 2 ani
Andrea , în urmă cu 2 ani
Gelu Teodorescu , în urmă cu 2 ani
Maria , în urmă cu 2 ani
Madam , în urmă cu 2 ani
Diana , în urmă cu 2 ani
Stai liniştit de pe acum ca , dacă nu şti ce se intampla sigur e ceva rău. Mie trebuia sa îmi ducă un televizor de 50 inch în 3 sau 4 zile livrarea. Au întârziat 14 zile şi a ajuns spart ecranul şi cutia făcută praf şi lipita cu scotch. O cutie pe care nu o poţi rupe cu mana la cât de gros eta cartonul făcut. Deci îşi bat joc de oameni. Trebuie sa răspundă în fata oamenilor intr- un fel. Dar din ce am citit, toţi s- au resemnat cu pierderi, stricăciuni şi lipsuri din pachetele trimise cu ei. I- aţi adio de la ceva bun, sigur e ceva naşpa.
Ioana , în urmă cu 2 ani
Asa am patit si eu cu ei coletul era 80 lei taxa de la Targoviste la sediu la Suceva 20 lei si pentru 33 kilometri de la suceava am fost taxat cu 100 lei pe motiv ca s-a incercat livrarea in 2 zile, cand de facpt curierul nici nu a sunat doar da bifat- avizat adresa gresita. Nesimtiti si exagerat de scumpa expedierea cu ei. Nu recomand nimanui si nu e primul colet de la ei cu probleme. Sunt multe alte companii de curierat mult mai ieftine. Si mai ok, curieri care chiar suna la livrare plus mesajul de aviz cu data livrarii.
Annia , în urmă cu 2 ani
Andriana , în urmă cu 2 ani
Diana , în urmă cu 2 ani
Pe lângă faptul că întârzie livrarea, mai nou, se fac că au greşit adresa de livrare şi desfac coletele şi sustrag bunurile. Când am sunat la firma după produsul comandat şi am făcut reclamaţie că nu a sosit, cei de acolo au făcut investiţii şi au aflat că în cutie nu era decât cartoane şi pungi, produsul dispăruse pe traseu. Aşa că, propun să dispară firma asta împreună cu patronul ei care nu-şi plăteşte bine angajaţii, de ajung să facă asemenea lucruri!
Azi am fost sa mi ridic comanda de 85 de lei si i am dat o bancnota de 100 de lei si nu am primit nici rest nici chitanţă si el a spus transportul este m-ai scump decat scria acolo si nu a fost in stare sa scoată o chitanţă javra (m am ofensat atat de tare pentru ca ma certat tata că i am lasat bani la o javra)
Mihaela , în urmă cu 2 ani
Gabriel , în urmă cu 2 ani
DANIELA , în urmă cu 3 ani
Irina , în urmă cu 3 ani
George , în urmă cu 3 ani
Iulia , în urmă cu 3 ani
nana.y , în urmă cu 3 ani
gabig , în urmă cu 3 ani
Sand , în urmă cu 3 ani
Marius , în urmă cu 3 ani
Anonim , în urmă cu 3 ani
Ionita Ciprian , în urmă cu 4 ani
Bataie de joc fata de clientii Fan Courier. Mama mea a platit 41 de colete din care am primit doar 40, fara nicio explicatie sau scuza. Si cand s-a gasit in sfarsit pachetul ratacit de domnii in cauza, nu mai ajunge pachetul la mine din diverse motive: sa le spun exact continutul, in ce fel de ambalaj a fost trimis, cu ce fel de scotch a fost lipit, prostii din astea, de parca ce am eu in pachet este problema lor! Continua asa de peste 3 saptamani. Inca astept pachetul, care intre timp am fost anuntata caxa fost deschis sa vada ce contine. Repet, asta nu este problema lor, reprezinta violarea intimitatii si abuz in serviciu! Ai pierdut un pachet? Asta este, iti ceri scuze si il livrezi urgent, de indata ce l-ai gasit. Parerea mea...
Update: in primul rand, imi cer scuze pentru greselile de ortografie facute in celalalt comentariu. Ieri dupa-masa am primit cel de-al 41-lea pachet, cel care s-a ,,ratacit". Mai mare mi-a fost surpriza cand am constatat ca a ajuns aproape gol! S-au pretat sa fure din pachetul omului o cutie plina cu bijuterii de argint, niste haine, cateva perechi de papuci, niste genti si... lavete de bucatarie (dintr-un pachet sigilat de 50 de bucati, au lasat doar 4 lavete, macar de le-ar fi luat pe toate ca asa poate nu mai stia omul ca le-a pus acolo), printre altele. In fine, i-am rugat pe domni sa faca o ancheta interna sa vada ce s-a intamplat, sa speram ca se vor gasi ,,obiectele pierdute".
Adrian , în urmă cu 5 ani
Carmen Mihai , în urmă cu 5 ani
Maria Guran , în urmă cu 5 ani
Izabela , în urmă cu 5 ani
GIlie , în urmă cu 6 ani
Azi,24.12.2020 am fost sunat de catre curier.Nu am putut raspunde imediat. Am telefonat curierului, care era la doar 50 metri de adresa mea, rugandu-l sa predea coletul. A raspuns ca el nu se mai intoarce. I-am spus sa astepte putin pana ce voi putea prelua coletul. A refuzat din nou. Frumos cadou de Craciun fiului meu.
Dumitru , în urmă cu 6 ani
Vanla Himbi Itmeted , în urmă cu 6 ani
Oham Dibus Merxi , în urmă cu 6 ani
Vera Lonmar Hamasmus , în urmă cu 6 ani
Tănase ionut , în urmă cu 6 ani
Merut Cusfa Vingedo , în urmă cu 6 ani
Mihai Neacsu , în urmă cu 7 ani
Cris , în urmă cu 7 ani
Emil , în urmă cu 7 ani
Um Isbir Arscargen , în urmă cu 7 ani
Oferă detalii despre propria experiență în această locație.
Buna ziua, ati primit comenzile la care va zice ca adresa este gresita?